UWAGA!

Początek końca Straży Miejskiej?

 Elbląg, Początek końca Straży Miejskiej?
(fot. WS)

Prezydent Jerzy Wilk przygotował na najbliższą (14 listopada) sesję Rady Miejskiej projekt uchwały „w sprawie zasięgnięcia opinii od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie o zamiarze rozwiązania Straży Miejskiej w Elblągu”. To konieczne, aby rozpocząć procedurę likwidacji Straży, ale czy do likwidacji dojdzie, nie wiadomo.

Podczas kampanii wyborczej likwidacja elbląskiej Straży Miejskiej była jednym z głównych haseł Jerzego Wilka. Już po wyborze na prezydenta Elbląga pytany przez dziennikarzy Jerzy Wilk kilkakrotnie tę deklarację podtrzymywał.
       Przygotowanie projektu uchwały nie oznacza jeszcze likwidacji Straży Miejskiej, bo nie wiadomo, jak ustosunkuje się do tego Komendant Wojewódzki Policji. Nie wiadomo nawet, jakie stanowisko w tej sprawie zajmie elbląska Rada Miejska, w której klub Prawa i Sprawiedliwości nie ma większości. Prezydencki projekt uchwały wcale nie musi zostać przez Radę przyjęty.
       Jeśli jednak projekt zostanie przyjęty, oznacza to jedynie spełnienie formalnego obowiązku.
       „Wymóg ten [zasięgnięcie opinii Komendanta Wojewódzkiego Policji – red.] wynika z art. 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych. Rozwiązanie straży gminnej musi być poprzedzone zasięgnięciem opinii, o której mowa” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Od tego zależy czy oddam głos na Wilka. Umowa była prosta, albo Wilk zostaje a Straż Miejska wylatuje, albo Straż Miejska zostaje a Wilk wylatuje. Jeszcze trochę czasu zostało do wyborów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  74
  15
  Tadzio.B(2013-11-08)
 • z całego artykułu wynika że Wilk obiecał coś na co nie ma aż takiego wpływu, bo wpływ na to Komendant wojewódzki policji jak i rada miejska (która wcale tak mocno po referendum się nie zmieniła). Zaś gruszki na wierzbie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  5
  NIEdlaWilka(2013-11-08)
 • A moim zdaniem jeżeli pan komendant z olsztyna nie wyrazi zgody na zlikwidowanie straży miejskiej to niech ich sobie opłaca. I pęsje dać im najniszą krajową a pan komendant nie 10 tysięcy tylko 2tysiące i niech pracóją nie w dzien tylko wnocy niech pilnują porządku to będzie sprawiedliwe.
 • nareszcie. !!!!!
 • czas odpłacić im sie pieknym za nadobne. LIKWIDACJA w trybie NATYCHMIASTOWYM !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  58
  11
  C.B.W(2013-11-08)
 • O wypowiadaja sie tutaj Ci co dostali jakies mandaty i lubie bezprawie. .. .
 • Nie chodzi o to czy ktoś dostał mandat czy nie ale o to w jaki sposób owi "strażnicy miejscy" funkcjonują. .. Powinni oni pilnować porządku a nie wyrabiać normę mandatową. .. Wyp... ich na zbite pyski. .. Zamiast pomagać ludziom robią tak na prawdę pod górkę. .. Skoro mamy demokrację dajmy naszym mieszkańcom wybór - albo zostają albo nie, i wówczas się przekonamy. Ludu do dzieła ! Nie dajmy się okradać z naszych pieniędzy i wytnijmy ten wyrostek bo jest nam kompletnie nie potrzebny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  0
  Jimmson(2013-11-08)
 • „ w sprawie zasięgnięcia opinii od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie o zamiarze rozwiązania Straży Miejskiej w Elblągu” . Po jakiemu to jest?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  ciekawy124(2013-11-08)
 • Najlepiej złożyć jakąś petycję przez internet. .. 90% naszych elbląskich emerytów nie potrafi korzystać z komputerów więc mamy szanse. ..
 • Ni łudźcie się, to są tylko działania pozorne, ja prorok wam to mówię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  9
  niezalogowanybonie(2013-11-08)
 • To to komendant wojewódzki policji w jakimś tam olsztynie ma decydować o tym czy straż miejska w Elblągu może być zlikwidowana? To jest dopiero poniżające dla tego miasta. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  4
  Jonas(2013-11-08)
 • jezeli prezydentowi Wilkowi się wydaje, że zostal wybrany tylko po to by zlikwidować Straż Miejską, to się grubo myli
Reklama