UWAGA!

Poczekamy na wyniki

Elbląg - jako pierwsze nie wojewódzkie miasto w regionie włączony został do policyjnego programu "17x5". Dzięki temu w mieście ma być dużo bezpieczniej.

Akcja we wszystkich komendach wojewódzkich policji w kraju rozpoczęła się na początku roku i dotyczy usprawnienia pracy policjantów w zakresie pięciu najbardziej uciążliwych dla mieszkańców grup przestępstw: kradzieży przedmiotów, samochodów, kradzieży z włamaniem, rozbojów, bójek i pobić. Tego rodzaju przestępstwa stanowią ok. 60 procent wszystkich notowanych przez policję.
     Po wprowadzeniu programu naczelnicy wydziałów i szeregowi policjanci będą musieli dużo częściej niż dotychczas analizować bieżącą sytuację w swoim rejonie i całym mieście. Nowością są także regularne spotkania, tzw. odprawy, podczas których opracowywane będą sposoby szybkiego i skutecznego reagowania na problemy, np. kradzieże dokonywane przez kieszonkowców i rozliczanie odpowiedzialnych za zwalczanie tych przestępstw osób. Strategicznym celem programu "17x5" jest ograniczenie wzrostu pięciu wymienionych grup problemów i obniżenie ich liczby o 5 procent.
     Dotąd w programie brały udział jedynie komendy wojewódzkie. Od lipca "17x5" zaczyna realizować także Komenda Miejska Policji w Elblągu.
     - W naszej komendzie akcja sprawdziła się i komendant wojewódzki postanowił rozszerzyć ją na wszystkie powiaty w Warmińsko-mazurskiem - usłyszeliśmy w biurze prasowym KWP w Olsztynie.
     Wskaźniki pracy elbląskiej komendy należą do najlepszych w kraju. W porównaniu analogicznym okresem ubiegłego roku (od stycznia do końca czerwca) liczba przestępstw spadła z prawie 3,2 tys. (2000 r.) do 2.936. Wykrywalność sprawców wynosi ponad 57 procent.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama