UWAGA!

Podaruj komuś życie

Elbląg, Podaruj komuś życie

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda wpis do ewidencji potencjalnych dawców szpiku, a tym bardziej przekazanie komórek macierzystych. Większość ludzi kojarzy to z czymś bardzo bolesnym, z czymś co sprawi, że sami stracą zdrowie. "Pragniemy złamać wszelkie mity na ten temat i uświadomić ludziom, jak łatwo podarować komuś życie, że lek na raka krwi nosimy w sobie!" -  wyjaśnia Stowarzyszenie Soulriders i wraz z Fundacją DKMS, zaprasza na "Dzień Dawcy Szpiku - II Memoriał Mata". Ta impreza charytatywna odbędzie się 8 lipca w Kadynach. 

"Aby zachęcić ludzi do przybycia na plażę 8 lipca i wzięcia udziału w naszym evencie staramy się zapewnić wiele atrakcji, między innymi: bieg na 5 km, regaty wind&kitesurfingowe, regaty klasy optymist oraz laser 4.7, jazdy konne, darmowe zajęcia z windsurfingu dla dzieci, testy latawców oraz desek firmy North kiteboarding, warsztaty z budowy i pokazy latawców, ekspozycja paralotni oraz, jeśli pogoda na to pozwoli, pokazowe loty. Na zakończenie wydarzenia odbędzie się loteria cennych nagród, które spływają do nas od sponsorów. Całość uwieńczymy ogniskiem na plaży przy dobrej muzyce" - informuje Stowarzyszenie Soulriders. 
       I podaje bardzo konkretne dane: w ubiegłym roku udało się zebrać 31 potencjalnych dawców szpiku oraz zebrać ponad 2 tys. zł na Fundację DKMS.
       "Mamy nadzieję, że małymi kroczkami nasza charytatywna impreza nabierze rozgłosu i w banku komórek macierzystych będzie nas coraz więcej" - dodaje Stowarzyszenie Soulriders.
       Impreza zacznie się o godz. 10.  
      
 

      
       Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama