UWAGA!

Podaruj

Od dziesięciu lat Urząd Miejski w Elblągu organizuje akcję pn. „Podaruj – darując jesteś lepszy”.

Jak twierdzi Anna Kulik, szefowa miejskiego wydziału gospodarki komunalnej, akcje te umożliwiają mieszkańcom Elbląga nieodpłatne pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy oraz zmniejszają ilość odpadów wielkogabarytowych wystawianych w obudowach na pojemniki i ilość nielegalnych wysypisk.
     - Stanowią również pomoc dla najuboższych mieszkańców, którzy z wystawionych rzeczy wybierają sobie te, które mogą być jeszcze przydatne – dodaje Anna Kulik.
     Wystawione przedmioty wywożone są do Zakładu Utylizacji Odpadów w Rubnie.
     W tym roku akcja rozpoczęła się w ubiegłą sobotę, a zakończy się 9 października. W najbliższą sobotę 3 lipca niepotrzebne przedmioty zbierane będą z obrębu ulic Browarnej, Krakusa, Robotniczej. Tydzień później - 10 lipca – zbiórka obejmie ulice: Teatralną, 12 Lutego, Hetmańską, Al. Tysiąclecia, Rycerską, Pocztową i Robotniczą (do Teatralnej).
     Więcej informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu 239 32 55.
opr. M (na podstawie informacji UM)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pomieszanie z poplataniem! Lepszy?- Od kogo? Czemu ta akcja ma sluzyc? Pozbyciu sie starych rzeczy?- Zawsze moge wyrzucic na smietnik. Odciazeniu smietnikow?- A od czego one sa? Pomocy potrzebujacym?- W jaki sposob jak to ma trafic na wysypisko?/co to za odciazenie smietnikow?/ Czy moze ktos w tej quasi redakcji prosto napisac, jaki podstawowy cel ma ta akcja?
  • I tak tego nei zrozumiesz, więc nie ma sensu się wysilać.
  • Jezeli dla ciebie napisanie prostego tekstu jest wysilkiem, to sie nie wysilaj, bo przy wysilku faldy moga ci sie wyprostowac do konca.
  • w urzędzie ju z sami nie wiedzą co czyniąm i przypisuja sobie jakies fikcyjne akcje - ja od lat jak coś wymieniam to dzwonię do pomocy społecznej lub moge oddać do świetlicy KARAN przedmioty zdatne do uzytku
  • Toć daruję, i to dużo to już chiba lepshy być nie mogę. Daruję podatków dużo, bilety w parkomatach (czasami mandaty po 25 zybla), akcyzę w benzolu i wiele wiele innych podarków sprawiam... Jeszcze tylko nasienie oddam do banku spermy i kanonizują mnie za dary na rzecz innych...
Reklama