UWAGA!

Podejrzany o podpalenie aresztowany

 Elbląg, Podejrzany o podpalenie aresztowany
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Sąd aresztował na trzy miesiące mężczyznę, podejrzanego o oblanie łatwopalną substancją właściciela warsztatu mechaniki pojazdowej przy ul. Piławskiej i podpalenie trzech samochodów. Policja poszukuje drugiego z mężczyzn, który był na miejscu zdarzenia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu. Dotyczy wydarzeń, jakie wydarzyły się wieczorem 11 maja w jednym z warsztatów przy ul. Piławskiej.

Jak udało nam się ustalić na miejscu zdarzenia, właściciel zakładu mechaniki pojazdowej pracował po godzinach, w pewnym momencie usłyszał hałas. Kiedy wyszedł na zewnątrz, zobaczył dwóch mężczyzn w trakcie podpalania samochodów. Jeden z podpalaczy został zatrzymany przez właściciela zakładu, drugi zdążył przeskoczyć przez płot i uciec. Na miejsce wezwano policję, straż pożarną i pogotowie. Strażacy ugasili palące się samochody. Ogień spowodował największe zniszczenia w oplu i bmw, peugeot został nadpalony. Właściciel zakładu został ranny, pogotowie zabrało go do szpitala.

- Ustalono, iż sprawca przestępstwa poza podpaleniem samochodów osobowych w trakcie dokonywania w/w opisanego czynu usiłował spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego w ten sposób, że oblał go łatwopalną substancją z zamiarem podpalenia. W zdarzeniu brał udział jeszcze jeden mężczyzna, który był obecny na miejscu zdarzenia i trwa ustalanie jego tożsamości – informuje Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego o przestępstwo mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku, ustalając termin aresztu mężczyzny do 9 sierpnia.

 

 

 

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jezus Maria szok. Co się dzieje. Co Ci ludzie w głowach mają. Jak chcą się wyszalec to niech swoje auta potłuką
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  0
  Mmust(2020-05-19)
 • Żeby ten właściciel do zdrowia wrócił szkoda chłopa. Walczył dzielnie skoro ujął jednego z nich. I tu prosimy o porządne kary A nie zawiasy na 2 lata i chodzi po Elblągu dalej. Żadne grzywny! Dip. .. dziadom po 3 lata w pierdlu i ciężkie prace!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  0
  Mmust(2020-05-19)
 • Kary powinny być surowe A nie że zaraz wyjdzie i znów zacznie się nudzić i myśleć co tu tym razem zrobić. .. .brak pracy i 500+ rozpasa patologie. Normalni ludzie pracują i nie mają czasu na świrowanie
 • @Do roboty 500tki - Ja też mam 500 + i ciężko pracuję w firmie od 11 lat. Nie chleję, nie ćpam i nikogo nie okradam. Wszystko z tego 500 idzie na dzieci. Więc nie mierz wszystkich jedną miarą. Dziękuję. Pozdrawiam.
 • Pomagal Kojot w podpaleniu taki drobny wafek z KB
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Ocurdf(2020-05-19)
 • Zwyrodnialcy zadziałali bardzo skutecznie w ramach działań związanych z promocją Elbląga w kraju.
 • Oko za oko, ząb za ząb. ..
 • Zbyt proste i nielogiczne, kara musi boleć finansowo, wtedy dłużej by ją zapamiętał
 • Hej sikawkowy ściągnij z płotu te plakaty z Andrzejem z ogrodzenia przy Łęczyckiej. Agitacja polityczna jest zabroniona w mundurówce.
 • Biorąc na logikę. .. podpalenie aut i próba podpalenia oblanego benzyną właściciela warsztatu to wnioskuję, że ktoś musiał ciężko komuś podpaść. Takich rzeczy przeważnie nie odwala się z nudów dla zabawy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  Andrzej79(2020-05-19)
 • Elblaski sad wyrozumialy jest. Stawiam na 2 w zawiasach no moze jeszcze prace spoleczne.
 • ale sąd laskawy, aresz\towal, zamiast zastosować dozór. Zeby poznac dane drugiej osoby wystarczy zapytać aresztowanego, a jak nie będzie sklonny to zostają metody stosowane w latach 40 / 50 wobec żolnierzy AK przez UB. .O dziwo prawie nikt z ubowcow nie byl za swoje czyny ukarany.
Reklama