UWAGA!

Podejrzenie podtrucia czadem, dwie osoby w szpitalu

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 22
  komentarze
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Inne
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
 Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu.
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu. (fot. Michał Skroboszewski, arch.)

Dziś (9 marca) przed godz. 8 w jednym z mieszkań przy ul. Fałata 53-letni mężczyzna zasłabł, prawdopodobnie w wyniku podtrucia czadem. 53-latek i 81-letnia kobieta zostali zabrani do szpitala, oboje byli przytomni. Mieszkanie zostało przewietrzone przed przybyciem straży pożarnej, stąd pomiar tlenku węgla był w normie.

W ubiegłym roku na terenie miasta i powiatu Elbląg z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie nazywanym czadem, hospitalizowanych było 6 osób. Strażacy przypominają, jak uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla:
              Wciąż do ogrzewania mieszkania wiele osób używa słabej jakości pieców, czy kominków, a także gazowych urządzeń (w tym kuchenek gazowych). Zróbmy wszystko, aby uchronić siebie i naszych bliskich od śmiercionośnego czadu, który jest cichym zabójcą. Instalowanie w mieszkaniach i domach czujnika tlenku węgla znacznie minimalizuje ryzyko zatrucia. Sygnał generowany jest w przypadku nadmiernego stężenia tlenku węgla w powietrzu. To daje nam szansę na szybką reakcję, gdy nasze życie staje się zagrożone. Każdy z mieszkańców powinien także pamiętać o konieczności sprawdzenia m.in. stanu technicznego przewodów kominowych, wentylacyjnych, a także gazowej instalacji. Czasami odrobina przezorności wystarczy, by uchronić nie tylko własne zdrowie i życie, ale i naszych bliskich - przypominają strażacy.

ms
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama