UWAGA!

Podrzucił śmieci do przydrożnego rowu

 Elbląg, Podrzucił śmieci do przydrożnego rowu
fot. arch. SM w Elblągu

Strażnicy miejscy dzięki reakcji mieszkańca Elbląga dotarli do sprawcy i ukarali go za wyrzucenia śmieci na drogę.

W poniedziałek 1 lutego 2021r. dyżurny Straży Miejskiej w Elblągu otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Elbląga, że ktoś niedaleko jego posesji wyrzuca znaczną ilość śmieci z samochodu do przydrożnego rowu. Całe zdarzenie zostało nagrane przez monitoring zainstalowany przy posesji elblążanina. Po przeprowadzeniu czynności strażnicy ustalili właściciela pojazdu, po czym od razu trafili na sprawcę wykroczenia. 48-letni przedsiębiorca tłumaczył się, że utwardzał swój grunt. Jednak strażnicy nie dali się zwieźć i nie tylko ustalili, że grunt nie należy do niego, ale również śmieci, które zostały tam pozostawione, nie nadawały się do utwardzenia gruntu. Były to odpady poremontowe m.in. kable, siatka elewacyjna, styropian, belki, wiaderka. Nazajutrz mężczyzna wrócił i to co zostawił w rowie - uprzątnął, a za swój czyn został ukarany mandatem karnym w wysokości 300zł.

Iwona Łojewska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Co to za mandat 300 zł. Powinno być 30000.Śmiechu warte te mandaty.
 • Wysokość mandatu zachęciła przestępcę do kontynuowania jego prospołecznych działań. Jeśli można komuś dowalić 5 000 za brak maseczki w imię koronkowego AMOKU to za dewastację środowiska dałoby się wynagrodzić wandala czymś bardziej znaczącym dla jego portfela.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  1
  GłębokaMyśl(2021-02-08)
 • Śmieszna kara 300 pln i uprzątnięcie. Kara 10 razy wyższa, uprzątnięcie terenu bardzo dokładnie, i upublicznienie danych do mediów - taka kara może by odstraszyła nie jednego, plus do tego kara za wprowadzanie funkcjonariuszy w błąd, że to jego teren. Swoją drogą patrole w okolicach lasu i rutynowe, wyrywkowe kontrole też by odstraszały.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  0
  Tomasz85(2021-02-08)
 • I co opłaca się wyrzucać śmieci do rowu, przecież to tylko trzy stówki. Ja chciałbym wiedzieć co to za przedsiębiorca, żebym przez niewiedzę nie zakupił u niego jakiegoś towaru lub usługi. Takiemu niszczycielowi środowiska należałoby dołożyć karę 300000(trzysta tysięcy zł, )to miałby miej naśladowców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  0
  Ekolog(2021-02-08)
 • Brawo dla mieszkańca, ale kara dla janusza byznesu zdecydoaaanie 3000 minimum, jeśli nieuniknienie kary nie odstraszy zawsze tak będzie.
 • To chyba pomyłka tylko 300 zł !!!!! taka kara to kpina i na pewno pojechał w inne miejsce wyrzucił gdzie nie ma kamery !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  1
  renatka(2021-02-08)
 • O proszę a jak ja zgłaszam z innymi sąsiadami że Sąsiadka przez okno wywala śmieci i jest syf pod oknem to kazali mi zdjęcia lub filmik nagrać by mieć dowody.
 • I tylko w taki sposób możemy przynajmniej ograniczyć trochę takie wyrzucanie śmieci. Dzięki obywatelskiemu zachowaniu nasze środowisko naturalne będzie nieco czystsze. Tylko ta kara razi w oczy, takie kary raczej chyba zachęcają do takich właśnie pozbywania się śmieci.
 • niech pracuje na sortowaniu odpadów przez miesiąc za darmo
 • Uprzątnął z rowu i wywiózł do lasu.
 • Za podstawienie i zapłacenie za kontener na odpady budowlane zapłaciłby 500,więc co sie bardziej opłaca grożąca kara 300 za rów, czy 500 za legal.
 • nie róbcie smiechu 300złto skandal 3tyś
Reklama