UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • @RobertKoliński najpierw zrozum, że z warmińsko-mazurskim Elbląg ma bardzo niewiele wspólnego - zarówno historycznie jak i gospodarczo. Jak ty chcesz współpracować z regionem, które turystycznie skupia się na jeziorach mazurskich, wali kasę na lotnisko które nas kompletnie nie interesuje, a nawet z koleją są problemy - bo dla Elbląga ważne są przede wszystkim kursy w kierunku zachodnim? Do tego kompletnie debilne granice, które odcinają nas od Żuław i Mierzei. Zadowalają cię mniej atrakcyjne wschodnie okolice? Ty twierdzisz, że w szuwarowo-bagiennym mamy więcej do powiedzenia :D tylko nic z tego nie mamy, skoro region ani nie jest nasz, ani nie ma nic do zaoferowania Może włączyć nas do Sahary - wtedy będziemy mieli jeszcze więcej. Nawet Słupsk nam odjechał, który był dużo mniej związany z trójmiastem. Słyszałeś, żeby Malbork, Kwidzyn czy NDG żałowały, że nie wybrały W-M z tymi twoimi środkami UE? Popatrz na statystyki jak to się pozmieniało, nie wiem ile masz lat, ale w latach 90.nikomu w głowie się nie mieściło, że można nazwać Elbląg "ścianą wschodnią"!!! Już sam ten wizerunek nam szkodzi. To paranoja.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    1
    laskipaa(2019-12-03)
  • RobertKoliński @laskipaa - Normalnie, podam prosty acz przemawiający do wyobraźni przykład - przekop Mierzei Wiślanej. Władze pomorskiego są mu od utraty władzy przez PO przeciwne (i to się nie zmieni, bo na szczęście, o czym obaj świetnie wiemy, PO już nigdy władzy w Polsce nie odzyska - i dobrze), podczas gdy władze W-M są jak najbardziej za tym pomysłem. Ba, mnie samemu udało się przekonać swoich lewaków (zarówno w W-M, jak i w Warszawie) jeśli nie do może entuzjastycznego poparcia projektu, to przynajmniej do niemarudzenia publicznie na jego temat. Turystyka jest podstawą promocji naszego województwa, podczas gdy pomorskie stawia na inwestycje metropolitalne (za PiS to się trochę zmieniło na korzyść mniejszych miast, ale bez szału). Kolej - W-M ma dużo więcej środków na jej rozwój (UE), ale to nasze władze nie potrafią o nie zabiegać, o czym pisałem już wielokrotnie. Region i przynależność - do pomorskiego też nie przynależymy i to się nie zmieni. Żeby móc realnie rządzić na swoim, to musiałoby powstać na nowo województwo elbląskie - na to nie ma najmniejszych dziś szans i można sobie fantazjować o tym właśnie do znudzenia, ale realnie nie ma dziś takiej siły, która by to sprawiła. Z różnych względów, o których można by tu do rana. (. .. )
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    2
    RobertKoliński(2019-12-03)
Reklama