UWAGA!

Pojedynek na oświadczenia w sprawie Startu

 
Elbląg, Pojedynek na oświadczenia w sprawie Startu
(fot. Michał Skroboszewski)

„Rada Sponsorów EKS Start Elbląg w opublikowanym oświadczeniu zarzuciła mi mijanie się z prawdą i dyskredytowanie sponsorów wspierających finansowo Klub. Zapewniam, że doceniam rolę i znaczenie partnerów Klubu, którzy wspierają finansowo drużynę piłki ręcznej. Darzę ich należnym szacunkiem za to, iż swoją ofiarnością wspierają Klub – napisał dzisiaj w oświadczeniu Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

„Mam świadomość, że każdy z nich przyczynia się do rozwoju sportowego drużyny, co widać po wynikach w ostatnich sezonach. Nie było i nie jest moim zamiarem godzenie w ich dobre imię, jak sugerowano to w komunikacie. Jednakże twierdzenie, że podane na konferencji dane dotyczące finansów Klubu i wysokości wsparcia są nieprawdziwe, jest dalece nieuprawnione.
       Wielkość środków przekazywanych z budżetu Miasta i spółek miejskich oraz nieodpłatne udostępnianie hali sportowej sięga w tym roku wysokości 1.015 tys. zł. Na wniosek Klubu rozumiejąc, że będzie to stanowiło dodatkowe źródło dochodów, przekazałem prawo do sprzedaży karnetów, wcześniej rozprowadzanych przez MOSiR. Nominalna ich wartość wynosi 150.000 zł, a na jednym ze spotkań ze sponsorami otrzymałem zapewnienie, że przeprowadzona będzie kampania reklamowa, która pozwoli uzyskać ze sprzedaży wyższą kwotę.
       W tym roku odbyłem kilka spotkań z przedstawicielami Zarządu i Rady Sponsorów, na których omawialiśmy stan finansowy i poszukiwaliśmy możliwości zrównoważenia budżetu Klubu. To na nich zaproponowałem opracowanie planu naprawczego oraz redukcji wydatków. Na potrzeby tych spotkań Klub przygotował „Rozliczenie finansowe EKS START – 2017 r.” oraz „Plan finansowy EKS START – do 30 czerwca 2018 r.” i „Plan finansowy EKS START Elbląg – od lipca 2018 r.”. To z tych dokumentów pochodzą dane, które podawałem na konferencji prasowej. Jeśli zarzuca mi się przekazywanie nieprawdy, to nieprawda ta była zawarta w informacji, jaką otrzymałem z Klubu.
       Nie chcę polemizować z podanymi przez Radę Sponsorów danymi dotyczącymi budżetu Klubu za lata 2016-2018, ale gdyby Zarząd Klubu urealnił budżet do możliwości wsparcia ze strony Miasta i sponsorów wcześniej niż w obecnym roku, to być może nie doszłoby do kilkusettysięcznego zadłużenia.
       Jestem przekonany, że jest to krok w dobrą stronę i wierzę, że przy wsparciu Miasta i sponsorów uda się rozwiązać problemy finansowe Klubu.
Witold Wróblewski, prezydent Elbląga
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A mnie to lata :0 rozdawnictwo na kluby. Klub ma menadżera czy nie ma? Sprywatyzować, znaleźć sponsorów, a nie prosić o jałmużnę od miasta.
 • panie wroblewski przez pana w takim bylym miescie wojewodzkim nic nie ma po co nam kolejny basen za chwile pilkarki beda w drugiej lidze albo wcale pilka nozna w oplakanym stanie poza sportem to wstyd dla naszego miasta by na dworcu kolejowym gdzie zyje ponad 120 tys ludzi byla czynna jedna kasa. moze wez sie chlopie podaj do dymisji i daj popracowac ludziom co cos zrobia w tym miescie bo wszyscy sie smieja ze jestesmy wiesniakami z prawem miejskim
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  8
  elblazanin21(2018-07-06)
 • Za późno, to oświadczenie powinno być pierwszym i ostatnim, Panie Prezydencie.
 • Niech nie bedzie niczego - niech ZYJE KONONOWICZ hahahaha :D Normalnie Elblag to jest miasto cudów. Teraz do smierci beda na siebie skakac.
 • @rrrr8888 - Możesz człowieku pomarzyć. Standard w każdym mieście. Dotowanie sportu zawodowego. Możesz ewentualnie wrócić na wieś.
 • nie tylko radny traks ale również dyrektor od spraw żadnych w EKO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  niewyborcakurskiego!!!!!!(2018-07-06)
 • @hd - no elbląg to wieś, z prawami miejskimi :)
Reklama