UWAGA!

Policjanci kontrolują kierowców wjeżdżających na Mierzeję Wiślaną

 Elbląg, Kontrole mają potrwać przez cały weekend,
Kontrole mają potrwać przez cały weekend, fot. Czytelnik

W ten weekend kierowcy mogą się spodziewać kontroli drogowych na trasach dojazdowych do Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej. Funkcjonariusze mają sprawdzać czy w pojazdach znajduje się dopuszczalna liczba pasażerów oraz czy przemieszczanie się ma związek z ważną sprawą życiową. Zobacz zdjęcia.

Komunikat o wzmożonych policyjnych kontrolach kierowców na Mierzei Wiślanej podczas pierwszego kwietniowego weekendu ukazał się już w czwartek (2 kwietnia) między innymi na stronie Gminy Sztutowo.

- W najbliższy weekend Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim rozdysponuje patrole policyjne do wzmożonych kontroli w Rybinie i w Drewnicy: na drogach dojazdowych do Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej. Policjanci będą radykalnie egzekwować obowiązujące przepisy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich, sprawdzając ilość osób w pojazdach oraz czy przemieszczanie się jest związane z ważnymi potrzebami życiowymi. Osoby łamiące obostrzenia muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami - czytamy w nim między innymi.

Władze gminy apelują do wszystkich kierowców "o rozwagę w podejmowaniu decyzji o podróży".

-  Wszyscy rozumiemy, że to bardzo trudny czas, że brakuje nam spacerów i świeżego powietrza, jednak wierzymy, że cierpliwość i izolacja jest najlepszym sposobem na pokonanie epidemii. Dbajmy o siebie i naszych najbliższych. Razem damy radę - czytamy w apelu zamieszczonym na profilu społecznościowym Gminy Sztutowo. 

W pierwszy weekend kwietnia policjanci mają też teren Mierzei Wiślanej kontrolować z powietrza przy użyciu drona. Pomagać w tym mają funkcjonariusze z Gdańska. W patrolach oprócz policji biorą udział żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Żandarmeria Wojskowa.

Przypomnijmy, że już 24 marca burmistrz Krynicy Morskiej  Krzysztof Swat wysłał do wojewody pomorskiego pismo z apelem wprowadzenia czasowego ograniczenia wjazdu na Mierzeję Wiślaną dla osób przyjeżdżających w celach turystycznych i rekreacyjnych.

- Niestety, mimo apeli władz i służb sanitarnych o ograniczenie aktywności i pozostawanie w domach, obserwujemy w Krynicy Morskiej bardzo duży ruch turystyczny i rekreacyjny, szczególnie w weekendy. Rejestracje samochodów mówią nam o tym, że są to w szczególności mieszkańcy Warszawy i Elbląga. Wiele z tych osób posiada na Mierzei Wiślanej apartamenty, między innymi także w Krynicy Morskiej, do których przenoszą się na weekendy, a nawet na dłużej. Przecież apel „zostań domu” nie tak należy rozumieć, że zamykamy swój dom i jedziemy do apartamentu. Przykład Włochów pokazuje, żeby tego nie robić - powiedział nam wówczas Krzysztof Swat.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama