UWAGA!

Policjanci podsumowali wczorajsze działania NURD

 
Elbląg, Policjanci podsumowali wczorajsze działania NURD
fot. Policja

Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj (14 stycznia) na terenie miasta i powiatu elbląskiego działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań stróże prawa ujawnili 63 wykroczenia popełnione przez pieszych i kierujących. Podczas trwania działań policjanci łącznie nałożyli 34 mandaty karne, a w 29 przypadkach kontrole zakończyły się pouczeniami.
       Największą ilość kar zastosowano wobec pieszych z powodu przechodzenia w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Muszą mieć jakiś odgórny nakaz z olsztyna że z taką zajadłością prześladują ludzi.
 • Przesladuja czy pilnuja żebyś jeden z drugim nie przelazil w miejscu niedozwolonym i nie daj Boże zginął pod kolam rozpędzonego auta. ..
 • Zdecydowanie prześladują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  13
  MieszkaniecNE(2016-01-15)
 • Dzisiaj rano po godzinie siódmej, dwóch stójkowych przy ZUSie na ulicy Mazurskiej, prześladowało alkomatem, wszystkich kierowców jadących w kierunku Browaru.
 • Nie złapali nikogo w ostatniej akcji "trzeźwy poranek" to przenieśli terror na pieszych i rowerzystów.
 • ci stójkowi musieli dostać "łomot" od przełożonych że dzień wcześniej na tej samej ulicy nikogo nie złapali ma trzeźwym poranku to wygnał ich ponownie na mróz. Mina wściekłej hordy policjantów nie przynoszących z akcji żadnych wyników BEZCENNA.
 • Wiem, że jestem namierzany w majestacie pisiooprawa lecz co tam skoro nowy komendat Milicji obecnie przebudowuje Bizancjum :-)
 • Trzezwość to podstawa
 • Zajdź na komende w poniedziałek rano z telewizją i przebadaj każdego policjanta pojawiającego się w pracy. 90% nie podda się badaniu na trzeźwość. Można podjąć się tego we współpracy KG lub BSW i zrobić taka akcje z zaskoczenia jak trzeźwy poranek oczywiście w ramach bezpieczeństwa obywateli.
 • Mnie też pouczyli 50zl mandatem. ..
 • I bardzo slusznie niech sprawdzaja a kto ma sprawdzac pijanych za kolkiem i zdarzajacych sie ćfokow przechodzacych na czerwonym swiatelku
 • Droga Policjo ! Nie przejmujcie się tymi źle komentującymi takie akcje. My jako normalni obywatele nie mamy nic przeciwko akcją, które dyscyplinują deb...na drogach a powiemy wręcz o ich wzmożenie. Nie zapominajcie również o przy elbląskich wioskach, gdzie szerzy się złodziejstwo i łamanie prawa. Zawsze mówię, że Ci co starają się przepisy honorować nie muszą się obawiać żadnych akcji. .. to chyba dla piszących złe komentarze powinno być zrozumiałe !
Reklama