UWAGA!

Policjanci skontrolowali stan techniczny pojazdów

 
Elbląg, Policjanci skontrolowali stan techniczny pojazdów
fot. policja

Policjanci z ruchu drogowego kontrolowali stan techniczny pojazdów ciężarowych oraz autobusów. W czterech przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W jednym z przypadków stan techniczny ciężarówki był tak zły, że policjant zatrzymał dowód rejestracyjny i zakazał dalszej jazdy.

Zatrzymano także dowód rejestracyjny w autobusie przewożącym pasażerów. Tu jego awarię zauważył policjant ruchu drogowego, zawrócił i zatrzymał do kontroli. - Autobus ciągnął za sobą chmurę spalin - mówi sierż szt. Maciej Krztoń. - Okazało się, że w silniku zerwał się jeden z pasków napędowych i doszło do wycieku oleju. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem autobusu w zatoce przystankowej oraz wezwaniem na miejsce pojazdu technicznego.
       Rekordzistą, jeżeli chodzi o stan techniczny, okazał się wczoraj podnośnik na bazie samochodu ciężarowego star. Emisja spalin a właściwie emisja spalonego oleju oraz wycieki oleju zdyskwalifikowały pojazd z dalszej jazdy. Co więcej, w tym przypadku brzegi opon były tak spękane, że groziło to ich rozerwaniem. Zatrzymano dowód rejestracyjny. Policjanci ruchu drogowego kontrolują trzeźwość kierujących, posiadane uprawnienia a także określone przepisami wyposażenie pojazdu.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I to są realia pracy w firmie u prywaciarza. .. Jak nie pojedziesz takim, to kto inny pojedzie. .. Nikt nie troszczy sie o stan tych staroci, byle wysiegnik na dzwigu dzialal i mozna bylo kase robic, podobnie z autobusami. .. Szkoda tylko ze stan ogumienia elblaskich radiowozów też przydało by sie zweryfikować (i to szczegolnie drogowki). ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  NiePrawyAleSprawiedliwy(2018-06-05)
 • Brawo dla Policji. Proszę o więcej. Co raz częściej na ulicy widzę, że ludzie pozdrawiają Policjantów. I to jest nareszcie normalność.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  7
  Słowa(2018-06-05)
 • Szkoda tylko, że są wśród nich tacy, którzy nie powinni być policjantami. Chodzi głównie o składanie fałszywych zeznań, krótko mówiąc kłamcy, przez których muszą cierpieć zupełnie niewinne osoby. Najgorsze wtym wszystkim to to, że sędziowie słuchają właśnie tylko takich zeznających nieprawdę. Zawsze miałem wielki szacunek dla policjantów, ale przez jeden taki przypadek szacunek przekształcił się w nienawiść.
 • Ten Star juz jeżdzi, szybko został naprawiony
 • Do: NiePrawyAleSprawiedliwy -- to idź do "państwowiarza" jak ci coś nie gra. .. A w ogóle to się weź do roboty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  pilots(2018-06-05)
 • A gdzie był kaczyński, gdy dźwig wyjeżdżał na drogę? No pytam -- GDZIE????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  pilots(2018-06-05)
 • tan autobus to stał dzisiaj na przystanku, chyba na Bema. taki zielony?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  cośkojarzę(2018-06-05)
 • żaden kierowca pod wpływem alkoholu to dla policji największy cios i tak trzymać niech zdychają bez premii i nagród
 • najlepszym rozwiązaniem są kamery na mundurach tych oprawców, w innym razie o nagranie trzeba zadbać samemu żeby właśnie dochodzić prawdy w walce z tymi często bandytami składającymi fałszerstwa.
 • Zgroza mnie ogarnia jak jadę rowerem pracy! Co 10 samochód nie powinien być dopuszczony do ruchu! Widać to gołym okiem - czarna chmura za dieslem z wyciętym dpf-em lub biała za beznyniakiem przepalającym olej. Policja i stacje kontroli są to ślepe niczym rząd na palące się wysypiska śmieci! - marazm, "oszczędności". Każdy z nas to wdycha. Wszyscy zaślepieni pieniędzmi nie myślą o zdrowiu swoim i swoich dzieci - ludzie opamiętajcie - robicie kupę we własne "gniazdo"!
 • Z kąd ja to znam też miałem nie miłą sytuacje gdzie moja racja została przejězyczona wina policjantów chory naród chory kraj
 • @Ekoman - Biały dym z wydechu to parująca woda, lekko błękitny to spalany olej silnikowy.
Reklama