UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Policjanci złapali, sąd kazał wypuścić

Elbląg, Sprawcy brutalnego pobicia zostali zatrzymani przez policję ale zwolnieni przez Sąd Rodzinny
Sprawcy brutalnego pobicia zostali zatrzymani przez policję ale zwolnieni przez Sąd Rodzinny (fot. KMP Elbląg)

Sąd rodzinny i nieletnich nakazał policjantom wypuszczenie na wolność młodych mężczyzn, którzy w sobotę (26 marca) brutalnie pobili przechodnia. Decyzja wydaje się funkcjonariuszom co najmniej zaskakująca - jeden ze sprawców przyznał się do zarzucanego czynu, całą grupę zaś rozpoznali świadkowie zdarzenia.

O tym, że policjanci zatrzymali młodych mężczyzn: 17-letniego Michała J. oraz 16-latków Martina C., Sylwestra A. i Adriana R. informowaliśmy wczoraj. Według ustaleń i zeznań świadków mieli oni w sobotę (26 marca) ok. godziny 21 na ul. Wspólnej brutalnie pobić 29-letniego elblążanina. Mężczyzna wracał do domu z matką i 16-letnią siostrą. Zaczęło się od zaczepek słownych, które polegały na ubliżaniu jednej z kobiet. Grupka młodych, pijących piwo mężczyzn na tym nie poprzestała. Podbiegli do elblążanina, przewrócili na ziemię i zaczęli kopać. Byli na tyle okrutni, że przytrzymywali swojej ofierze ręce, aby ta nie mogła zasłaniać twarzy i miała większe obrażenia. Po kilkunastu minutach pozostawili mężczyznę w spokoju. Ten o własnych siłach dotarł do domu, gdzie została wezwana karetka. Mężczyzna trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Doznał licznych obrażeń twarzy i ciała.
       Jeden ze sprawców, 16-letni Martin C. przyznał się do zarzucanego czynu. Wcześniej był już zatrzymywany za pobicie. Policjantom znany jest również Adrian R., który podobnie jak kolega był zatrzymywany za pobicia, ale i rozboje oraz niszczenie mienia.
       Policjanci wnioskowali do Sądu Rejonowego w Elblągu o zastosowanie najsurowszego z możliwych środków wychowawczych oraz odizolowanie nieletnich od społeczeństwa.
       Sąd wydał decyzją o …wypuszczeniu mężczyzn na wolność.
       - Decyzja ta jest dla nas niezrozumiała – anonimowo powiedział nam oficer operacyjny elbląskiej Policji. – Wnioskowaliśmy o umieszczenie nieletnich w ośrodku wychowawczym, by ich odizolować od społeczeństwa. Sędzia stwierdziła, że niepotrzebnie ich zatrzymywaliśmy i naraziliśmy tym samym na stres. A przecież zostali wskazani przez świadków jako sprawcy pobicia, mało tego, jeden z nich przyznał się do tego czynu.
       Nie udało nam się skontaktować z rzecznikiem prasowym Sądu Okręgowego w Elblągu. Do sprawy powrócimy.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "naraziliśmy ich na stres" !!!!! ta sędzina to chyba. .. .. Jej argumentacja do kabaretu sie nadaje
 • brak słów-czeka aż zestresowani młodzieniaszki zabiją kogoś?Kto następny?Pod lupę sędzinę-może to jej rodzina, znajomi. Paranoja
 • No to teraz proponuję zabawę w "kopnij człowieka na ulicy". Trzeba tylko ustalić punktację np. za głowę 10 itd. A panowie policjanci, niech nie stresują uczestników gry. Ludzie!!!! w jakim państwie my żyjemy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~krzyżak~(2011-03-31)
 • Jezeli sąd tak działa i stwarza niebiezpieczenstwo dla naszych rodzin wypuszczajac badziorów na wolnośc to społeczenstwo może odpowiednio zaragować stosujac samosąd. a wtedy bedzie bardzo źle i dla odpowiedzialności wymiaru sprawiedliwości i społeczeństwa.
 • masakra co się dzieje a ta sędzina to niech jeszcze im rękę poda i pochwali za to ludzie ogarnijcie się normalnie brak słów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  marcinbereda(2011-03-31)
 • Oj nieładnie, nieładnie Policja krytykuje niezawisłe postanowienia Sądu!!!
 • -i w policji sa ludzie-!!!
 • ZIOBRO wróć !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  józek olexy(2011-03-31)
 • a przepraszam, od kiedy to niezawisłe decyzje niezawisłego sądu nie podlegają komentowaniu??? Należy je szanować i wykonywać po uprawomocnieniu, bo inaczej zwariujemy, ale dopóki służy jakiekolwiek zażalenie to po to jest prokuratura, aby z tego korzystać. A poza tym policja wyraziła jedynie niezrozumienie dla postanowienia sądu, a do tego ma prawo. Kpk pozwala na swobodną ocenę zebranego materiału dowodowego, ale swobodna nie oznacza dowolnej oceny. I jeśli w uzasadnieniu sądu była rzeczywiście mowa o narażeniu młodych ludzi na stres związany z zatrzymaniem, pomimo zeznań i wskazań świadków, to jestem. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ...załamany(2011-03-31)
 • nie mówi się sędzina tylko sędzia!niezależnie od tego czy to kobieta, czy mężczyzna!
 • To chyba jakiś żart?? ale pryma aprilis jutro chyba. .. w głowie się nie mieści i brak słów. .. mieszkamy chyba na jakiejś dzikiej rubieży w której prawo dopinguje przestępcom. Chociaż pewnie w buszu już by było lepiej bo chociaż wpier. .. można by było przestępcom. .. a tak chodzą palanty po ulicach i zostali utwierdzeni w swojej bezkarności. Niech teraz kogoś zabija to sąd po główce pogłaszcze i co najwyżej paluszkiem pogrozi. .. PORAŻKA DLA SĄDU!!!!
 • Fakt pobicia jest faktem. Czterech na jednego to jest wielkość mierzalna. Pobyt w szpitalu też jest fakt. Jak wobec tych faktów wygląda niezawisły sąd????? Czyżby zawisły od zemst młodych bandytów?
Reklama