UWAGA!

Policyjne podsumowanie połowy ferii

 
Elbląg, Policyjne podsumowanie połowy ferii
(fot. nadesłane)

Elbląscy policjanci od tygodnia prowadzą działania „Bezpieczne Ferie 2016” - teraz mija właśnie ich półmetek. W przedsięwzięcie zaangażowani są m.in. policjanci z ruchu drogowego oraz prewencji kryminalnej.

Ci pierwsi od początku zimowych ferii skontrolowali 522 pojazdy oraz około 100 pieszych przechodzących najczęściej w miejscach niedozwolonych lub poruszających się poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych. W 80 przypadkach zatrzymanie auta do kontroli było spowodowane przekroczeniem dozwolonej prędkości. Kolejnych 69 kierujących nie stosowało się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz do stosowania fotelików ochronnych w przypadku przewożenia w aucie dzieci. 3 kierujących służby ruchu drogowego ukarały za wykonywanie niebezpiecznych manewrów typu zawracanie lub wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych.
       Łącznie wystawiono 347 mandatów. W 93 przypadkach policjanci zamiast mandatu przeprowadzili rozmowy pouczając o niebezpieczeństwie. Zatrzymano także 5 nietrzeźwych kierujących. Policjanci podczas kontroli drogowych sprawdzali też stan techniczny pojazdów. W 47 takich przypadkach kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.
       Policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń od 25 do 29 stycznia 2016 roku 16 razy spotkali się z wypoczywającymi podczas ferii dziećmi i młodzieżą. W spotkaniach wzięło udział 305 młodych elblążan. Odbyły się również 3 wspólne kontrole miejsc zimowego wypoczynku przez przedstawicieli Departamentu Edukacji Sportu i Turystyki, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Policji i Straży Pożarnej. Kontrole przebiegły bez uwag. Na czas ferii zwiększono ilość patroli policji w okolicach Góry Chrobrego.
      
      
      
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ekstra, fajnie wiedziec ze cos sie dzieje
  • Dobrze by było, aby w dalszym ciągu te zaostrzone kontrole trwały, ponieważ jest coraz więcej czubków jeżdżących na pełnym gazie i tych właśnie należy w pierwszym rzędzie eliminować. Nie można również zapominać o powiecie elbląskim, gdzie również roi się od wspomnianych już wyżej "czupków".
Reklama