UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ponad 2,3 mln złotych na termomodernizację Centrum Rehabilitacji

 
Elbląg, Ponad 2,3 mln złotych na termomodernizację Centrum Rehabilitacji
fot. nadesłana

Budynek SPZOZ Centrum Rehabilitacji przy ul. Królewieckiej już wkrótce zmieni szatę. - W ubiegłym roku zakończyliśmy doposażenie placówki w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. W tym roku rozpoczynamy inwestycję, dzięki której budynek zostanie ocieplony oraz zostaną w nim zastosowane nowoczesne, energooszczędne instalacje – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.

Wszystko za sprawą pozyskanego dofinansowania unijnego w ramach projektu pn. „Termomodernizacja budynku SPZOZ Centrum Rehabilitacji w Elblągu z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii”.
       Inwestycja zakłada ocieplenie ścian zewnętrznych oraz stropodachu, wymianę zewnętrznej stolarki otworowej okiennej i drzwiowej, modernizację źródła ciepła - węzła cieplnego poprzez wprowadzenie rozwiązania pompy ciepła powietrze-woda OZE, nową instalację c.o i wentylacji, modernizację systemu oświetlenia poprzez wymianę tradycyjnych opraw na energooszczędne typu LED, a także instalację na dachu ogniw fotowoltaicznych - montaż 32 szt. paneli.
       - To kolejny bardzo ważny projekt unijny realizowany w Centrum Rehabilitacji. W ubiegłym roku zakończyliśmy doposażenie placówki w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. W tym roku rozpoczynamy inwestycję, dzięki której budynek zostanie ocieplony oraz zostaną w nim zastosowane nowoczesne, energooszczędne instalacje – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.
       Łączny koszt projektu wynosi 2 755 835,52 zł, z czego unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego to 2 330 821,45 zł. Realizacja inwestycji potrwa do 31.12.2020 roku.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Słowa uznanie dla Dyrektora placówki za konsekwentne dążenie do modernizacji obiektu, do czego podwiesił się Prezydent. .. W planach trzeba przewidzieć większy parking. Slavek.
Reklama