UWAGA!

Porady, warsztaty i turniej siłaczy

W niedzielę kończą się obchody Tygodnia Osób Niepełnosprawnych w Elblągu.

- Ten tydzień trwa w Elblągu... 8 dni: od niedzieli do niedzieli – mówi koordynatorka obchodów Ewa Sprawka z Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych. Rozpoczął się 15 maja w strugach deszczu, ale od środy już było pozytywnie i tak ma pozostać przez najbliższe dni. Zachęcamy więc do spacerów, a także do korzystania w ostatnich już propozycji przygotowanych w ramach Tygodnia.
     Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2, mieszcząca się przy ulicy Kosynierów Gdyńskich 30, organizuje w sobotę 21 maja, w swojej siedzibie Dzień otwarty. W godzinach od 8:00 do 14:00 można będzie skorzystać z darmowych usług i porad psychologa, pedagoga, doradcy zawodowego i logopedy. Więcej informacji pod numerem telefonu 643 34 35.
     Również w sobotę o godzinie 11:00 rozpoczną się w Światowidzie warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w ramach programu „Terapia przez sztukę”. Realizatorem programu jest CKiWM „Światowid” oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art”. Jak wyjaśnia Teresa Miłoszewska, koordynatorka programu, „Terapia przez sztukę” to wieloletni program edukacyjny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Elbląga i regionu elbląskiego. Obejmuje cały szereg zajęć plastycznych, ceramicznych, muzycznych, tanecznych (taniec towarzyski i ludowy), fotograficznych, filmowych, teatralnych oraz z historii i kultury regionu.
     Szczegółowe informacje i zapisy – CKiWM „Światowid”, Teresa Miłoszewska, tel. 611 20 65.
     22 maja w niedzielę – ostatnim dniu Tygodnia Osób Niepełnosprawnych – w godzinach od 14:00 do 16:00 odbędzie się turniej siłowania na rękę oraz tenisa stołowego dla niepełnosprawnych. Organizatorem i gospodarzem imprezy jest Studio Fitness Olimp, ul. Królewiecka 195F.
ESzC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama