UWAGA!

Porozmawiaj ze swoim dzielnicowym

2008-04-24
Aktualizowany 2008-05-14 08:46

Rusza akcja „Dzielnicowy Ci pomoże”. W specjalnie ustawionych, w różnych punktach miasta, namiotach na pytania elblążan odpowiadać będą dzielnicowi Rewiru I i II. Pierwsze takie spotkanie policjantów z mieszkańcami odbędzie się 14 maja przy ul. Nowowiejskiej.

Jedną z form realizacji programu „Dzielnicowy Ci pomoże” są spotkania w plenerze.
     - Celem tych akcji jest między innymi poznanie dzielnicowego, podniesienie jego rangi na danym terenie, a także umożliwienie mieszkańcom bezpośredniego kontaktu z policją – wyjaśnia Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Spotkania z mieszkańcami mają również na celu rozwiązywanie istniejących problemów na danym terenie, mobilizowanie lokalnych społeczności do tworzenia sąsiedzkiej współpracy, zmierzającej do zapobiegania przestępczości. W trakcie tych spotkań mieszkańcy mają możliwość uzyskania informacji, przekazania uwag na temat już zaistniałych i niepokojących ich zdarzeń.
     Włączenie do spotkań przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych, zarządców budynków, jak i przedstawicieli MOPS, ma umożliwić elblążanom zgłaszanie uwag w takich zagadnieniach, jak: lokalne problemy społeczne, zabezpieczenie mieszkań, piwnic oraz klatek schodowych przed intruzami.
     14 maja od godziny 13 do 15 przy ulicy Nowowiejskiej (sklep „Biedronka”), w specjalnie oznakowanym namiocie (z logo Policji), na pytania mieszkańców oczekiwać będzie dzielnicowy Rewiru II, st. asp. Krzysztof Dziuda.
     Dzień później (15 maja) od godziny 14 do 15 przy zbiegu ulic Grochowskiej z Nowodworską dyżurować będzie dzielnicowy Rewiru I sierż. szt. Sylwester Kamecki.
     W czasie spotkań z dzielnicowymi będzie można oznakować rower, a także zarejestrować pojazd w programie STOP 24. Aby oznakować rower, należy posiadać przy sobie dowód tożsamości oraz dowód zakupu roweru. W przypadku rejestracji w programie STOP 24 potrzebny jest dowód osobisty i dowód rejestracyjny pojazdu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Patałachy połazić trochę po osiedlach a nie namioty stawiać. Super prewencja. DNO!!!!!1
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  a co cię to?(2008-05-14)
 • Po co namioty ! ja zgłaszałem żeby zrobili coś z tymi menelami pod sklepem rybnym na zwadzie co zaczepiają dzieci idące do szkoły to co?!!!!! To kazali mi podanie składać !!!!! PAŁY
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PIWAK POD WYMIOTEM(2008-05-14)
 • Rozwiązywanie problemów ? to proszę zróbcie coś z tymi śmieciami spod sklepu rybnego na zawadzie. Jak dzieci idą do szkoły nr 18 to ich zaczepiają. No rozwiązać problem utrzymanki społeczeństwa (czytaj POLICJA)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  komisarz(2008-05-14)
 • fajansiarze i tyle dope w troki i na osiedla patrolowac
 • A czy będę mógł oznakować hulajnogę jak nie mam do niej dowodu rejestracyjnego ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zaniepokojony(2008-05-14)
 • A czy marka roweru WIGRY 3 kwalifikuje się do znakowania?
 • "Umożliwić bezpośredni konatkt z policją"? A co to za problem? Wystarczy przejść przez ulicę nie tam gdzie trzeba albo wypić piwo w miejscu publicznym, od razu jakiś pies się znajdzie. .. :/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  oby-watel(2008-05-14)
 • Sześć lat temu zadzwoniłem do dzielnicowego i poprosiłem go aby przyszedł do mnie w sprawie wymagającej jego interwencji. Jeszcze nie przyszedł. Ciągle mam nadzieję bo nie wiem jak wygląda.
 • Wiera Policja to jedna największa najgrożniejsza mafia na całym świecie
 • może tak dzielnicowy zainteresował się co się dzieje na dzielnicy na której mieści się ulica Traugutta 66 od podwórka mieszkają tam przeważnie korzystający z pomocy społecznej a pijaństwo jest tam straszne utworzyli sobie klub w byłej pralni również powinni się zainteresować tym budynkiem inne służby takie jak sanepid, straż pożarna, elektrownia bo dojdzie tam do tragedii również administracja budynków powinna przeprowadzić kontrolę stanu technicznego tego budynku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kowalska(2008-05-16)
 • tak jest to prawda co się dzieje w godznach wieczornych przy tym budynku przy ulicy Traugutta 66 w tej pralni i na tym podwórku
Reklama