UWAGA!

Posadź las z leśnikami

 Elbląg, Posadź las z leśnikami
fot. Jan Piotrowski

Nadleśnictwo Elbląg zaprasza na wspólne, wiosenne sadzenie drzew z leśnikami.

Wszystkich chętnych do wspólnego sadzenia drzew zapraszamy 6 kwietnia 2024 r. na godzinę 10 przy ulicy Jagodowej w Elblągu, ok. 1 km za leśniczówką Dąbrowa. Z Elbląga można dojechać samochodem lub autobusem linii 18 (przystanek ROD Skowronek II – ok. 2km od miejsca sadzenia), można też przyjechać rowerem korzystając z dróg leśnych lub trasy rowerowej GreenVelo (od parkingu leśnego dojście będzie oznaczone strzałkami). Po posadzeniu lasu zapraszamy do wspólnego ogniska na podsumowanie akcji i pamiątkowe zdjęcie. Prosimy zabrać ze sobą szpadel i rękawice (posiadamy ich ograniczoną liczbę). Zakończenie sadzenia planujemy w okolicach godz.13 Szczegóły w linku.

  Elbląg, mapka poglądowa
mapka poglądowa

 

Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Posadź z leśnikiem zanim posadzą leśnika :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  Wołanie_Na_Puszczy(2024-04-02)
 • Najpierw wycięli w pień, a teraz szukają naiwniaków do czarnej roboty, żeby za parę lat, znowu wszystko wyrąbać.
 • Przez ostatnie lata tak wyrżnęli lasy, że płakać się chce. Pazerność poprzedniej władzy doprowadziła do kolosalnych szkód leśnych. Aby to odbudować trzeba teraz dziesięcioleci i dużo pracy. Lasy, gdzie spacerowałem przez ostatnie lata znikały w oczach, z dnia na dzień. Pisowcy bez opamiętania wyrżnęli z chęci zysku ( i władzy) co nasze Polskie, lasy. Oby winni ponieśli karę, a usłużni leśnicy będą do końca życia okryci hańbą za wykonywanie poleceń zagłady lasów...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  niedlagłupoty(2024-04-03)
 • W Jantarze na Mierzei tak powycinali, że przykro patrzeć. Nawet "ślepy" zauważy, że coś jest nie tak. Ewidentna chciwość. A ścieżki tak porozjeżdżane ciężkimi ciągnikami, że brak słów. Widać w lesie ogólny bałagan i brak doglądającego gospodarza. Niektórzy tzw. "znający się" na gospodarce leśnej mówią, że te zniszczone drogi będą wyrównane specjalnym sprzętem. Zobaczymy. A to chyba jeszcze nie koniec, bo nadal mnóstwo drzew jest oznaczonych czerwoną farbą do wycięcia. Ręcę opadają, jak im nie wstyd przed prawdziwymi Polakami. Nasadzanie raczej w świetle kamer pod publikę, że niby wszystko zgodnie z planową godpodarka leśną. Jeżeli zobaczę, że dróżki leśne będą naprawione i wykonywane nasadzanie młodych drzewek w Jantarze, to odszczekam niezadowolenie, ale raczej wątpię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Zmartwiony obserwator(2024-04-03)
Reklama