UWAGA!

Poseł Penkalski odpowiada EKO

 
Elbląg, Wojciech Penkalski (fot AD)
Wojciech Penkalski (fot AD)

W atmosferze politycznej towarzyszącej zbliżającemu się referendum w Elblągu zdziwienie budzą wypowiedzi przedstawiciela Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego Pana Dariusza Babojcia – poseł Ruchu Palikota Wojciech Penkalski odpowiada na stanowisko Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego w sprawie referendum.

„EKO – skarlony twór elbląskiej PO
       W atmosferze politycznej towarzyszącej zbliżającemu się referendum w Elblągu zdziwienie budzą wypowiedzi przedstawiciela Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego Pana Dariusza Babojcia. Ten ruch obywatelski, powstały w 2009 roku, uzyskał w wyborach samorządowych nikłe poparcie mieszkańców. Przedstawiony przez to ugrupowanie kandydat na prezydenta miasta, Pan Jachimowicz szybko dokonał swoistego aktu lojalizacji wobec Prezydenta Nowaczyka. Po upływie roku EKO przekształciło się w stowarzyszenie będące przybudówką rządzącej miastem Platformy Obywatelskiej. Przez dwa lata, było ono głównym beneficjentem tej władzy, a więc m.in. prezydentury Grzegorza Nowaczyka.
       Dziś animatorzy tego tworu politycznego uzurpują sobie bezpośrednie prawo do krytyki grupy referendalnej. Działania takie stanowią oczywistą zagrywkę polityczną. Skąd mizerne poparcie społeczne związane ze słabym wynikiem wyborczym ma stanowić umocowanie działaczy EKO do występowania w roli trybuna ludowego?
       Jako poseł, członek Ruchu Palikota chciałbym zaprotestować przeciw dyskredytowaniu mojego ugrupowania. Pozostajemy nadal trzecią parlamentarną siłą polityczną. To jest naszym sukcesem wyborczym. Pohukiwanie na Ruch Palikota przez niezrealizowanych politycznie działaczy w osobach Panów Glocka, Jachimowicza i Babojcia odbierane jest jako desperacki krzyk ekipy, która winna powoli odejść w polityczny niebyt.
       To niezadowolenie społeczne, rozczarowanie mieszkańców Elbląga niezrealizowanymi obietnicami, dało impuls inicjatywie referendalnej. W 2010 roku udział w wyborach samorządowych wzięło ok 36 tysięcy elblążan. Dziś inicjatywę referendalną poparło ponad 12 tysięcy mieszkańców Elbląga. Ta rzesza ludzi to 30 proc. niezadowolonych wyborców. Referendum nie ma charakteru politycznego, stanowi ono przejaw niezadowolenia społecznego.
       Tercet panów oponentów nie zagłuszy ogromu powszechnej dezaprobaty wobec sytuacji w lokalnym samorządzie. Czas na podejmowanie inicjatyw i propozycji programowych jest czasem przedwyborczym. To właśnie wtedy partie i lokalne komitety kokietują wyborców różnorakimi obietnicami. Zadaniem referendum jest odwołanie niepopularnej władzy.
       Drodzy oponenci, nie czas na polityczny chichot!
      
       Wojciech Penkalski, poseł na Sejm RP”
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Konkretnie, bardzo rzeczowo i na temat. Bardzo dobra wypowiedż Pana Posła, bez zadnych ukierunkowań politycznych. Poprostu rzetelna ocena EKO
 • Niepotrzebnie się pan trudził. Ale, tak bywa kiedy ma się nieaktualne wiadomości. Gdyby był pan na miejscu, to wiedziałby pan łaskawco, że pan Babojć vel Wowka, poruszony totalną i zmasowaną krytyką, uznając ją za słuszną rezygnuje ! Albowiem, są jeszcze na świecie ludzie, co słuchają się żon i dobrze na tym wychodzą. Zatem kończę i niech ta krótka acz rzeczowa wypowiedź nie wyda się zbyt obcesowa. Pozdrawiając, miłego dnia.
 • poseł wojciech bejsbol penkalski twierdzi, że siły nieczyste chcą zdyskredytować jego ugrupowanie. panie szanowny - tak doskonale jak wy sami się dyskredytujecie nikt nie jest w stanie tego zrobić. To zdaje się pana wódz latał po sejmie z wibratorem ? to zdaje się pan strzela sobie fotki ze znanym elbląskim przestępcą i oszustem "pseudodziennikarzem" ? Na szczęście jest pan jednokadencyjnym posłem. Jesteście poniżej progu wyborczego i tak już zostanie. Mówi pan, że 12 000 mieszkańców Elbląga podpisało listy referendalne. Połowa tych ludzi nigdy nie zrobiłaby tego gdyby wiedziała, że za grupą referendalną stoi ruch palikota. Wprowadziliście mieszkańców w błąd długo utrzymując swoją tożsamość w wielkiej tajemnicy. Najwyraźniej mieliście powody. .. . Prawda. Ja też bym się wstydził na waszym miejscu przynależności do partii oszołomów, krzykaczy i demagogów. .. .. l
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antypalikotom(2013-03-02)
 • Panie Pośle -nie chcemy Pana i Pańskiej partii tu u nas w Elblągu. Ukrywanie się za plecami Grupy Referendalnej to szczyt świństwa i tchórzostwa. Ruch Palikota nie jest partią szczególnie uwielbianą w naszym mieście. Pomimo zatarcia kary -w moim rozumieniu - jest Pan kryminalistą a nie wzorem do naśladowania "czystego" parlamentarzysty. R. Palikota nie ma dziś odwagi ujawnić swoich politycznych planów-a wie Pan dlaczego ? W razie ujawnienia planu na referendum pójdzie garstka Pańskich zwolenników-byłych oficerów SB ( m. in. z Pańskiego sztabu) homoseksualiści, transwestyci. .. .itp. Na plecach ludzi biednych i rozgoryczonych chce Pan wykreować partię i nazwę to tak ----"dziwnych członków" partyjnych. Dlatego--poczekam do końca kadencji Prezydenta Nowaczyka -wtedy ocenię jego działalność. W 100 % zgadzam się z EKO -nic się nie stało aby robić referendum a błędy popełnia każdy zarówno Pan -siedząc w pierdlu jak i Prezydent wydając niekiedy nietrafione decyzje. NIE PÓJDĘ NA REFERENDUM !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bywalec SV eB(2013-03-02)
 • Macie swojego posła pożal się Boże z Braniewa który będzie nam elblążanom mówił co warto a co nie, co można a co nie. Olewam to całe referendum, nie idę na referendum.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Janko Muzykant(2013-03-02)
 • Palikotów bardzo nie lubię ale jeszcze bardziej tych wszystkich Babojciów, Jachimowiczów i im podobnych dlatego też cieszy mnie, że ktoś słownie utarł im nosa. Do roboty weźcie się pseudodziałacze z EKO a nie w felietonistów się bawicie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SpongeBob Kanciastoporty(2013-03-02)
 • To chyba żart, prosimy wracać do Braniewa nie dla Ruchu Palikota
 • Precz z Elbląga Palikoty!!
 • Kto Panu Posłowi napisał ten tekst ?
 • Bardzo inteligentny Poseł.
 • Penkalak przeciez ty bys tego nie napisal. Nie wyglupiaj sie juz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kolega W(2013-03-02)
 • Panie i Panowie po co zbędne dyskusje KLAKIERY pisały że referendum nie będzie lecz termin jest wyznaczony i BĘDZIE, klakiery piszą żeby nie iść na REFERENDUM lecz mieszkańcy pójdą ODWOŁAĆ nowaczyka i radę i co za tym dalej idzie również KLAKIERÓW, a w kolejnych WYBORZACH wybierzmy ludzi na których można liczyć i będą racjonalnie rządzić nie jest to moim zdaniem ekipa palikota czy po
Reklama