UWAGA!

Poseł Wilk poprowadzi kampanię PiS

 Elbląg, Poseł Jerzy Wilk
Poseł Jerzy Wilk (fot. MS, archiwum portEl.pl)

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło przygotowania do wyborów samorządowych. Prezes PiS Jarosław Kaczyński wybrał szefów wojewódzkich zespołów samorządowych, jednym z nich został elbląski poseł Jerzy Wilk.

- Wybory odbędą się w normalnym terminie, jesienią przyszłego roku. Chcemy je wygrać, dlatego już teraz się do nich przygotowujemy. Będę odpowiedzialny za wynik wyborczy PiS w całym województwie warmińsko-mazurskim – powiedział nam Jerzy Wilk, elbląski poseł PiS. - Będę kierował wojewódzkim zespołem, który będzie odpowiedzialny za kampanię wyborczą w naszym regionie, listy kandydatów do poszczególnych jednostek samorządu, współtworzył program wyborczy.
       Jerzy Wilk ma mieć dwóch zastępców, jednego w okręgu elbląskim, drugiego w olsztyńskim. Ich nazwiska mają być znane do końca marca. Do końca listopada zespoły w każdym regionie mają stworzyć wojewódzki program partii, zorganizować i przeprowadzić szkolenia dla kandydatów na radnych, zaopiniować kandydatów w wyborach do sejmików wojewódzkich oraz ustalić kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów, a także rad powiatów, miast i gmin z danego terenu. - Naszym celem jest zorganizowanie do jesieni 2018 roku spotkań wyborczych w każdej gminie naszego województwa – zapowiada Jerzy Wilk.
       Czy objęcie przez elbląskiego posła dodatkowej funkcji oznacza, że Jerzy Wilk nie wystartuje w wyborach na prezydenta Elbląga? - Nie podjąłem jeszcze decyzji. Funkcja przewodniczącego zespołu raczej ułatwi niż utrudni ewentualne kandydowanie, bo będę o wiele częściej obecny na miejscu, by kierować tym zespołem – stwierdził poseł.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Przytoczę tu komentarz który bardzo trafnie opisuje obecną sytuację "wygląda na to że pis da gorzej po dupie normalnemu człowiekowi niż po. Ile jeszcze danin na nas nałożą?! Jak długo ceny w sklepach za żywność będzie rosła? Ile jeszcze podniosą składki na ubezpieczenie samochodu? Dali podwyżkę płacy minimalnej, a w zamian za to podnieśli koszty utrzymania!! Co do naszego elbląskiego podwórka to ostatnie przekształcenie naszego Urzędu Celnego w filie olsztyńskiego to skandal, jakoś w 5 innych województwach mogli podzielić je na dwa miasta, a u nas Olsztyn musi mieć wszystko, po co Olsztynowi głowny oddział UC? czy to miasto przygraniczne - nie, czy to miasto ma wodne przejście graniczne - NIE. A co z obietnicą wilka co do przeniesienia urzędu marszałkowskiego? Przekop też wątpliwy. Wydamali Elbląg gorzej niż platfusy :/"
 • Goń się gościu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  50
  14
  123sadsgfh(2017-03-10)
 • zgadzam sie z "chyba nie" bardzo trafnie wszystko ujales
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  5
  mycha(2017-03-10)
 • i znak krzyża amen
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  7
  iznakkrzyża(2017-03-10)
 • a bo ja wiem.
 • Koniecznie pod starym hasłem: "Wilk bliżej ludzi" wygrana murowana :)
 • Dobrze, że ten gościu został "twarzą" tej kampanii. Sprawa wydaje się być jasna - przegrają z kretesem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  47
  11
  sokrates(2017-03-10)
 • Mam pytania. Czy zastępcy Pana Wilka to będą jacyś kaprale, bohaterowie walki z komuną, osłabiający ją kradnąc paliwo, wódę lub okradający prywatne pojazdy. Czy zastępcy będą mieli pełne wykształcenie podstawowe czy może chociaż zawodowe? Czy Pan Wilk będzie słuchał ślepo prezesa tak jak poseł Caryca Katarzyna, który powiedział dziennikarzom w sejmie, że wczorajszy dzień to przegrana Tuska czy będzie w niektórych sprawach niezależny od mlaskacza? Czy Pan Wilk już planuje budowę pomnika smoleńskiego a jeśli tak to za czyje pieniądze. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  53
  9
  KsiądzMietek(2017-03-10)
 • Elbląg ma miec osobne wojewodztwo i basta!
 • człowiek człowiekowi wilkiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  3
  Trybun(2017-03-10)
 • PIS - obiecało ze powstana nowe województwa w Polsce a my Elblążanie już raz w referendum powiedzieliśmy NIE -z olsztynem. Elblążanie chcą byc w Pomorskim-czekamy by PIS to spełniło. Czekamy na powrót dyspozytorni pogotowia do Elbląga i by część urzędów -biur była w Elblągu a nie olsztyn wszystko zgarnął.
 • Czy Pan Wilk ma jakiegoś kumpla z podstawówki, któremu zazdrości lepszego mieszkania i z tego powodu będąc prezydentem miasta gotów jest wysadzić w powietrze dwa mosty zwodzone na rzece Elbląg gdyby to miało zdyskredytować kumpla z podstawówki? Niby niedorzeczne pytanie ale jakże na czasie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  3
  Strażniknart(2017-03-10)
Reklama