UWAGA!

Poseł zaprasza na lekcje historii

 
Elbląg, Do pamiętania o Żołnierzach Wyklętych
Do pamiętania o Żołnierzach Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to święto obchodzone 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Aby je uczcić i zgłębić historię poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk proponuje wykłady i wystawę tematyczną. Pracownicy IPN opowiedzą młodym, ale i starszym elblążanom o tych, którzy po zakończeniu II wojny światowej nadal walczyli, ukrywali się i ginęli na naszych terenach.

Wystawę poświęconą Żołnierzom Wyklętym będzie można oglądać w biurze poselskim Jerzego Wilka przy ul. Czerwonego Krzyża od 26 lutego do 5 marca.
       - Mieliśmy już wystawę o Łupaszce, również przygotowaną we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, kontynuujemy więc ten temat - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Wystawa będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców Elbląga, ale przede wszystkim myślimy o młodzieży. Będziemy zapraszać nauczycieli, by przyszli do nas wraz z uczniami i tu przeprowadzili lekcję historii.
       Żołnierzom Wyklętym poświęcone będą także prelekcje Artura Chomicza z gdańskiego IPN.
       - 4 marca o godz. 11 i 12.30 zapraszamy młodzież szkół średnich - zachęca Jerzy Wilk. - Artur Chomicz będzie opowiadał o wyklętych, którzy również na terenach dawnego województwa elbląskiego walczyli, ukrywali się, a często też tracili życie.
       Z kolei 5 marca Bartosz Januszewski z IPN poprowadzi dla młodzieży wykład dotyczący Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów.
       - To nie ma nic wspólnego z polityką - tak mówi o inicjatywach poseł PiS. - Szczególnie zależy nam na szkołach, by pracownicy IPN mogli przekazać wiedzę młodzieży, ale będzie też spotkanie dla dorosłych elblążan, 4 marca o godz. 16.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama