UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Nie powinni sprzedawać tego dworca w Braniewie jest przeładunkowy terminal kolejowy i można wozić towary nadzalewówką aż do portu w Elblągu i dalej gdzie trzeba no i w odwrotnym kierunku. Poza tym w Braniewie jest duża jednostka wojskowa i można wozić sprzęt koleją i paliwo dla czołgów do tego ruch turystyczny i zwykłych mieszkańców i linia na siebie zarobi.
 • Bingo. Ale czy ktoś o tym myśli??
 • Pomyśl zanim coś napiszesz. Z Elbląga do Braniewa istnieje już linia kolejowa prowadząca przez Młynary więc nie trzeba remontować kolei nadzalewowej żeby wysłać tam pociąg cargo. Na tej samej zasadzie jak będę chciał pojechać do Warszawy to nie będę budował nowej drogi tylko skorzystam z istniejącej. Ewentualna kolej nadzalewowa miałaby pełnić rolę turystyczną, niestety utrzymywanie takiego odcinka linii kolejowej tylko po to, aby jeździli nim turyści w okresie czerwiec-sierpień (przez resztę roku ruch turystyczny w naszym regionie jest znikomy)jest całkowicie nieopłacalne. Mieszkańcy wsi i miejscowości wzdłuż tej linii kolejowej dojeżdżają do Elbląga samochodami (koszt podróży samochodem spalającym 5-6l paliwa na 100km na trasie Tolkmicko-Elbląg kosztuje jakieś 5-6 zł, nie sądzę żeby bilet kolejowy na tej trasie był tańszy). Dlatego właśnie kolej nadzalewowa padła. .. Jako pasjonat historii naszego regionu też bym chciał, żeby ta linia funkcjonowała, mam jednak świadomość, że przegrywa ona z rachunkiem ekonomicznym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  7
  Leonardoo(2019-12-15)
 • @Leonardoo - @Leonardoo. Błąd. O likwidacji Kolei Nadzalewowej zdecydowano daleko poza Elblągiem. Ani lokalne władze kolejowe, ani samorządowe nie miały w tym momencie nic do gadania. Upadek linii trwał około dwóch lat. Sprawdź w którym roku zamknięto linię i sprawdź także, kto był u sterów władzy w naszym pięknym kraju. I zagadka rozwiązana.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  4
  z Sadowej(2019-12-15)
 • @z Sadowej - Nie pisałem o tym kto zadecydował o likwidacji linii tylko o tym dlaczego tak się stało. Przywracanie linii kolejowej tylko po to, aby zrobić na złość ekipie która zadecydowała o jej zamknięciu (ze względu na nieopłacalność)uważam za mocno nierozsądne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Leonardoo(2019-12-15)
Reklama