UWAGA!

Posłowie chcą odwołania wojewody

 
Elbląg, Poseł Penkalski z dziennikarzami spotkał się w delegaturze urzędu wojewódzkiego w Elblągu
Poseł Penkalski z dziennikarzami spotkał się w delegaturze urzędu wojewódzkiego w Elblągu (fot. AD)

Dwaj posłowie – Tomasz Makowski z Ełku i Wojciech Penkalski z Braniewa – chcą odwołania Mariana Podziewskiego, wojewody warmińsko- mazurskiego oraz jego najbliższych współpracowników. Zarzucają im mobbing, nepotyzm oraz to, że w urzędzie dochodzi do nieprawidłowości przy przetargach.

Obaj posłowie należą do Twojego Ruchu, partii powstałej z partii Ruch Palikota. Obaj chcą odwołania wojewody warmińsko- mazurskiego oraz jego współpracowników – Marka Redy, dyrektora generalnego urzędu oraz Jerzego Szczepanika, dyrektora Wydziału Infrastruktury Geodezji i Rolnictwa. Złożyli w tej sprawie pismo do marszałek Ewy Kopacz, o czym poinformowali dziś (28 lutego) media elbląskie, olsztyńskie oraz ełckie.
       Zarzucają im m.in. mobbing, nepotyzm czy nieprawidłowości przy prowadzeniu przetargów, m.in. przy budowie przejść granicznych.
       Przy okazji dziennikarze zapytali posła Penkalskiego co myśli na temat rekomendacji Grażyny Kluge, byłej wiceprezydent Elbląga, na stanowisko wicewojewody.
       - Chciałbym jako obywatel pogratulować rekomendacji pani Grażynie Kluge, ale jeżeli pani Kluge uważa, że przez najbliższe półtora roku cokolwiek zrobi z tą machiną, która wrosła w województwo warmińsko- mazurskie to życzę jak najlepiej, ale jednocześnie współczuję – mówił poseł Penkalski. – Uważam, że subregion elbląski tą decyzją powinien zyskać. My, mieszkańcy, będziemy mieli swojego wicewojewodę, a panowie z PSL wreszcie spojrzą pozytywnie na zachodnią stronę województwa.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A ja współczuję wszystkim mieszkańcom regionu którego, reprezentantem jest ten osobnik. Nie komentujmy wypowiedzi tego osobnika. Bo go niema. Nie gadamy przecież do ściany. Nie jesteśmy przecież tacy głupi.
 • Przepraszam ale co to za zdanie " Obaj posłowie należą do Twojego Ruchu, partii powstałej z partii Janusza Palikota" ? Czy to aby troszkę nie po polsku jeno jest? Poza tym nie było partii o nazwie " Janusza Palikota" tylko " Ruch Palikota" . To oczywiście tak na marginesie. Przede wszystkim chciałem jednak zakomunikować, że obaj Panowie biją pianę bo im się stołki palą, więc trzeba o sobie przypomnieć. Do europarlamentu bez szans, z reelekcją jeszcze gorzej. Ja na nich nie zagłosuję bo im nie ufam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  1
  Nie-ufam-im(2014-02-28)
 • i kto to mówi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  3
  Mama.Karoliny(2014-02-28)
 • UWAGA!!! nie komentujemy, podpisuje się pod tym
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  2
  ciiiiiisza(2014-02-28)
 • Poseł Penkalski niech odczepi się od spraw elbląskich, już wiele dokonał i wystarczy. Niech wstydzą się ci, którzy go wybrali
 • Myślę, że pan poseł Penkalski nie boi się tej kliki elbląskich cwaniaków i może w końcu ktoś się zainteresuję tymi sztucznymi przetargami i przekrętami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  11
  skubidu(2014-02-28)
 • Penkalski dla mnie to Pan możesz próbować odwoływać Kogo chcesz, nie ma to większego znaczenia, gdyż inicjatywa wypływa od Pana i choćby była zasadna to i tak będzie " niepoważna" . .. .. jak to, że Ktoś tu, niby jest " posłem" ? Nie mniej został wybrany, tylko czy słusznie ?? Może tak, może nie. .. Ubolewam, że nie ma możliwości odwoływania posła w trakcie jego kadencji. Może kiedyś zostanie przywrócone to, co było przed II wojną światową w R. P. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  UszatekzPO(2014-02-28)
 • pekalski to akurat wiarygodny człowiek ha ha ha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  2
  komuh(2014-03-01)
 • Zgoda dla przedmówców nie komentować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  Tomekg(2014-03-01)
 • Pamiętamy kto organizował odwołanie prezydenta i rady miasta. Niech najpierw się rozliczą z tych wszystkich zarzutów związanych z referendum oni i ci co wygrali, Bo w końcu wygrał " bohater taśmowy" i to członek odwołanej rady miasta. Takie kabarety to tylko w Elblągu. Inwestorzy lgną do takich miast.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  nutras/r(2014-03-01)
 • To trzeba było zrobić już dawno, ale lepiej pózno niż wcale. Wojewoda to największy szkodnik dla Elbląga, blokujący i torpedujący wszelkie inicjatywy służace rozwojowi naszego dyskryminowanego przez Olsztyn miasta. Dziwi takze niezauważanie Elbląga przez premiera naszego kraju, przełożonego wojewody. Od lat przejeżdza w drodze z pracy w Warszawie do mieszkania w Sopocie elbląską obwodnicą, widzi to miasto, a pojawił się tu dopiero gdy odwołalismy prezydenta z PO.
 • jeszcze niedawno tyle było głosów, że Pan Pękalski nie powinien być posłem ze względu na swoją przeszłość. A teraz proszę on chce odwoływać uczciwych, wykształconych ludzi. Taki jest nasz kraj. Wybieramy ludzi dla żartu, na złość komuś. A późnej złość i śmiech przez łzy. Kiedy dorośniemy do tego by głosować na ludzi uczciwych, wykształconych i mądrych, a nie szemranych cwaniaków z ciemną przeszłością. Sam odpowiem, jak ludzie przestaną głosować za wino i kiełbasę, w braniewku zawsze to było popularne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  pindolski(2014-03-01)
Reklama