UWAGA!

Poszkodowani dziękują za serce i pomoc

 
Elbląg, Pożar w budynku przy Bożego Ciała wybuchł tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Cudzoziemcy stracili wszystko
Pożar w budynku przy Bożego Ciała wybuchł tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Cudzoziemcy stracili wszystko (fot. MS, arch. portEl)

Przed świętami Bożego Narodzenia pożar strawił niemal cały dobytek Ukraińców i Gruzinów zamieszkujących przy ul. Bożego Ciała. Elblążanie wykazali się wielką wrażliwością i do pogorzelców natychmiast popłynęła ogromna fala pomocy. Dziś przyszedł czas na podziękowanie za okazane serce i wsparcie.

Przypomnijmy: 21 grudnia wybuchł pożar w budynku przy ul. Bożego Ciała w Elblągu. Ogień strawił cały budynek, a mieszkający tam 42 cudzoziemców zostało na święta bez dachu nad głową. Pomoc przyszła szybko. Na pierwsze noce pogorzelcy zostali zakwaterowani w Seminarium Duchownym w Elblągu, gdzie spędzili wigilię. Dalej - dzięki zaangażowaniu m.in. MOPS i najemcy budynku - zostali rozlokowani w hostelu i kwaterach prywatnych.
       Pogorzelcy potrzebowali dosłownie wszystkiego - pieniędzy, jedzenia, ubrań. I to wszystko otrzymali, bo elblążanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości pospieszyli z pomocą. Dziś najemca budynku i sami poszkodowani dziękują za pomoc finansową i materialną: dyr. Beacie Kuleszy i pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu, prezesowi Krzysztofowi Ciule i członkom Stowarzyszenie Christophoros, rektorowi ks. Sławomirowi Małkowskiemu i seminarzystom Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, proboszczowi ks. Andrzejowi Sroce i całej parafii greckokatolickiej pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Elblągu, Straży Pożarnej w Elblągu, sztabowi kryzysowemu UM. Zbiórka darów prowadzona była także w parafiach greckokatolickich w Pasłęku i Godkowie.
       Ogromne podziękowania należą się także wszystkim elblążanom, którzy pospieszyli z pomocą poszkodowanym w pożarze.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • wszytko git, ale jaka przyczyna pożaru ???
 • I pięknie. A kto mówi że Ukraińcy pracujący w pl to zło niech się lepiej nie kompromituja. Co komu szkodzi taki człowiek?? Nigdy nie zrozumiem nienawiści do innych. Może mi jeszcze jeden z drugim napiszą..... A. Nie pamiętasz co nam, Ukraińcy zrobili...???? No k...... Nie pamiętam bo, mamy 2019 rok a ludzie chca pracować. Jakoś znam wielu co za 2tys du.. Nie rusza z fotela bo mało. To nie gadaj potem ze jednak, np Ukraińcy mogą i chcą za tyle robić. Największy ból d.. chyba mają bezrobotni roszczeniowcy
 • @kijalen - ładowarka do telefonu. .. :( Niestety, ale takie małe urzadzenie narobiło tylu szkód:( A o co chodzi z tym komunikatem? O_o "Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję. " ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2
  0
  mieszkaniec-mieszaniec;)(2019-01-09)
 • Racja
 • A nasi to nie?
 • Czas na powrót do domu!!!
 • Super ,że są podziękowanie. Wierzę i mam nadzieję ,że nasze władze wezmą się za to co się stało. A mianowicie o mężczyzn z Gruzji. Którzy ucierpieli również w pożarze. Byłam i widziałam. Pozosawieni bez niczego. Grupa Oddam Obiad ,umieściła post o pomoc. I pomogli. To co się tam dzieje to tylko ZAGADKA. Wiec przypatrzcie się temu pracodawcy ,który trzyma ten cały interes. Wierze że prawda wyjdzie na jaw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  TOTALNA ŚCIEMA(2019-01-09)
 • @Xyz888 - nie koniecznie bezrobotni, na dzień dzisiejszy najbardziej roszczeniowi są ludzie z papierem wyższego wykształcenia czyli nieudacznicy życiowi, ani rąk do pracy ani mózgu do myślenia tylko roszczenia
 • Zawsze tak jest że najwięcej krzyczą ci którzy nie chcą pracować, a winny musi być cudzoziemiec który w mniemaniu nieroba zajmuje mu miejsce pracy. A co do pamięci to jak można mieć pretensję do wnuków czy prawnuków o to co zrobili ich przodkowie. To samo można pewnie powiedzieć co nasi przodkowie złego zrobili komuś. Czy to ja mam ponosić jaką odpowiedzialność i mieć wyrzuty sumienia za dziadka czy pradziadka? Oczywiście pamiętajmy i uczmy się historii, ale nie po to by żyć nienawiścią, ale po to by nie brać z nich przykładu.
 • Dokładnie. Bierz mandżur i wracaj do jaskini ! Haha
 • Dlaczego nie podano jaką kwotę zebrali i ile gotówki i ilu osobom pomogli. Pytam bo sam wpłaciłem stówkę.
 • Są w wielu Nas jeszcze uczynni, miłosierni, pomocni ludzie. Brawo WY.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  pampi-ZAWADA(2019-01-09)
Reklama