UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powiat elbląski laureatem Rankingu Gmin i Powiatów 2015

Elbląg, Powiat elbląski laureatem Rankingu Gmin i Powiatów 2015

Powiat Elbląski, po raz kolejny, znalazł się w zaszczytnym gronie laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów, zajmując 10. miejsce wśród powiatów do 60 tys. mieszkańców.

Liderzy tegorocznego Rankingu prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich to: powiaty - przasnyski, tomaszowski i kielecki; dwa miasta - Nowy Sącz i Płońsk oraz jedna gmina -Chełmiec.
       Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów odbędzie się podczas konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich.
       Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów prowadzony przez Związek Powiatów Polskich to jedyny w Polsce tego rodzaju ranking samorządów zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Ranking trwa przez cały rok.
       Utrzymanie przez dany samorząd pierwszego miejsca w Rankingu co najmniej do końca danego roku, zgodnie z regulaminem, pozwala na uzyskanie tytułu „Dobrego Polskiego Samorządu". Tytuł taki przysługuje tylko liderowi rankingu na koniec danego roku.
       Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.
       Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych takich jak:
       - działania proinwestycyjne i prorozwojowe;
       - rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego;
       - rozwój społeczeństwa informacyjnego;
       - rozwój społeczeństwa obywatelskiego;
       - umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji;
       - promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej;
       - promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu;
       - wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej;
       - promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych;
       - współpraca krajowa i międzynarodowa;
       - działania promocyjne.
       Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów.
       Również mieszkańcy mogą wnieść swój wkład w powodzenie swojej gminy lub powiatu, zgłaszając zrealizowane przez siebie prywatne ekologiczne instalacje odnawialnych źródeł energii, np. słonecznej, geotermalnej, wodnej, ale także energii wiatru, otoczenia i biomasy. Po weryfikacji regulaminowej są one zgłaszane do oceny eksperckiej w ramach Rankingu ZPP. Dzięki temu to nie tylko jednostki samorządu terytorialnego, ale całe wspólnoty samorządowe i lokalne są rzeczywistymi uczestnikami tego Rankingu.
      
      
      
Marek Murdzia, rzecznik prasowy Starosty Elbląskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama