UWAGA!

Powstaje kolejne rondo

 Elbląg, Powstaje kolejne rondo
fot. nadesłana

Ruszyły prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Warszawska - Żuławska. Obecnie trwają roboty związane ze wzmocnieniem podłoża gruntowego poza istniejącym układem drogowym i nie wpływają bezpośrednio na ruch drogowy.

W drugiej połowie kwietnia wykonawca robót zamierza wejść z pracami na część skrzyżowania. Po zatwierdzeniu zakresów etapowania prac i projektu tymczasowej organizacji ruchu, Departament Zarząd Dróg na bieżąco będzie informował o utrudnieniach, zmianach w organizacji ruchu oraz ewentualnych objazdach.
       Zgodnie z umową drogową rondo realizowane będzie przez i na koszt inwestora - Castoramy. Planowany termin zakończenia robót to koniec trzeciego kwartału 2019 roku.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I tak trzymać.
 • fajnie, ale czas cos zrobic z mostami, bo pojeyncze pasy ruchu w kazda strone to znacnzie za malo
 • Zwiększony ruch do Castoramy będzie a 12 jak zwykle bez zmian
 • E tam rondo, najważniejsze czyjego imienia będzie, bo ronda w Elblążkowie muszą mieć nazwy.
 • RobertKoliński Jest rondo więc zaraz zaczną się cyrki w wymyśleniem dla niego odpowiednio godnej nazwy, bo przecież nie może funkcjonować w naszym mieście kawałek infrastruktury odpowiednio nie ochrzczony i przez plebana ze parę stówek nie uświęcony. Zgłaszam zatem zawczasu wniosek do akt, aby nazwać to rondo imieniem Dąbrowszczaków, czyli bohaterów wojny domowej w Hiszpanii (1936-1939), pierwszych obrońców Europy przez faszyzmem, dziś kłamliwie opluwanych przez reżimowy IPN. Tudzież imieniem Aleksandry "Oli" Szczerbińskiej-Piłsudskiej, czyli żony marszałka, bojowniczki PPS i feministki, która przekonała go do przeforsowania równouprawnienia kobiet w 1918 roku:)
 • Koliński nie byłby sobą gdyby nie zabrał głosu, choćby w sprawie nazewnictwa ronda. Tak to jest, że mały człek, który wyżej blatu stołu nie podskoczy, wiecznie będzie miał horyzont góra dwadzieścia centymetrów przed oczami.
 • RobertKoliński Co ty byś robił, gdyby nie ten Koliński, który interesuje się sprawami lokalnymi i stara się kontrolować samowolę polityków w imieniu obywateli - zatrułbyś się własnym jadem chyba;)
 • Kontroluj Koliński, kontroluj. .. hahaha. Czasem tylko zrób sobie przerwę. Kanapki wyjmij z gazety i popij herbatką z termosu. Abyś z sił nie opadł w tym podskakiwaniu.
 • Jeżeli faktycznie musi być nazwa ronda, tak musiałyby mieć nazwy tramwaje. To nazwać je Castorama skoro z jej kasy powstaje i tyle. Nie ma co tu kombinować.
 • Nowek kadencji PiS. .. "PiSdencji". ..
 • RobertKoliński @pampi-ZAWADA - Rondo z reklamą kapitalisty w nazwie to nie jest dobry pomysł, bardzo niewychowawczy - jeżeli już nazwa musi być, to niech niesie ze sobą przynajmniej jakąś pozytywistyczną treść i naukę dla przyszłych pokoleń - np. Rondo Polaków Zarabiających Grosze Na Śmieciówkach albo Rondo Wyzysku Polskiego, żeby było godnie, podniośle i z przesłaniem;)
 • Rondo Kolińskiego. .. kontrolera. To byłby czad
Reklama