UWAGA!

Powstaje nowy oddział rehabilitacji dla dzieci i dorosłych

 Elbląg, Budowa oddziału rehabilitacji,
Budowa oddziału rehabilitacji, fot. Michał Skroboszewski

W Pasłęku trwa budowa nowego oddziału rehabilitacji stacjonarnej dla dorosłych oraz ośrodka rehabilitacji dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego.

Jak podkreśla Iwona Chełchowska, prezes zarządu Szpitala Powiatowego spółki z o. o. w Pasłęku, znajdą tu pomoc przede wszystkim dorośli pacjenci z chorobami układu mięśniowego i kostnego.

- Będzie to oddział stacjonarny (25 łóżek) dla pacjentów do rehabilitacji ogólnoustrojowej oraz ośrodek rehabilitacji dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. Na oddziale rehabilitacji stacjonarnej znajdą pomoc pacjenci z chorobami układu kostnego i mięśniowego, natomiast dzieci z wszelkimi zaburzeniami wieku rozwojowego. Do tej pory w powiecie elbląskim nie było rehabilitacji stacjonarnej, ośrodek rehabilitacji dziennej dla dzieci na terenie naszego szpitala już działa, ale teraz chcemy stworzyć jak najlepsze warunki udzielania świadczeń i zapewnić wyższy komfort pacjentom – mówi Iwona Chełchowska

Inwestycja jest zrealizowana w ponad 23 procentach z 40 procent zaplanowanych robót zgodnie z harmonogramem.
       - Przyczyny opóźnienia prac to min znaczący wzrost cen materiałów budowlanych i oczekiwanie na zamówione materiały budowlane. Koszt inwestycji wyniesie ponad 7,5 mln zł, zakończenie planowane jest w lutym 2023 r - mówi Iwona Chełchowska.

Jakie prace wykonano już dotychczas? To między innymi: rozbiórka budynku parterowego, budowa ścian nośnych i działowych parteru nowego budynku, budowa klatek schodowych ze schodami żelbetowymi oraz żelbetowego szybu windy, ścian nośnych i działowych piętra, wykonanie konstrukcji dachu.

Inwestycję realizuje firma Primbud z Pasłęka.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama