UWAGA!

Pożar dachu i potrącenie kobiety w Pasłęku

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 14
  komentarzy
 • Zobacz
  fotoreportaż
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Wypadki drogowe (z rannymi)
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
2018-10-23
20:12
 
Elbląg, Pożar dachu i potrącenie kobiety w Pasłęku
fot. Michał Skroboszewski

 Dziś (23 października) po godz. 17 wybuchł pożar dachu jednego z budynków warsztatowych przy ul. Bohaterów Westerplatte w Pasłęku. W akcji gaśniczej brało udział 20 strażaków. Około godziny później na ul. Ogrodowej doszło do potrącenia 60-letniej kobiety przez osobowego opla, jak się okazało piesza była w stanie nietrzeźwym. Zobacz więcej zdjęć.

 Do pożaru budynku przy ul. Bohaterów Westerplatte zostały wysłane trzy wozy gaśnicze z JRG w Pasłęku oraz dwa wozy OSP z Zielonki Pasłęckiej.
       - Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze dachu budynku warsztatowego. Okazało się, że tam były płyty, które miały ocieplać poddasze budynku, była tam też wełna plus dodatkowo papa. Na górze panowało silne zadymienie. Przy pomocy sprzętu tnącego musieliśmy pociąć dach, ponieważ nie było dostępu do tej części dachu od środka. Udało nam się dość szybko rozpoznać sytuację i ugasić pożar –mówi mł. bryg. Sławomir Mackiewicz, dowódca zmiany JRG w Pasłęku.
       Na miejscu pracowało w sumie 20 strażaków.
      
       Kiedy strażacy kończyli już akcję gaśniczą przy ul. Bohaterów Westerplatte dostali kolejne wezwanie na ul. Ogrodową, tam została potrącona 60-letnia kobieta przez samochód osobowy. Strażacy jako pierwsi na miejscu udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy. Chwilę później kobieta była pod opieką pogotowia, a następnie została zabrana do szpitala.
       Jak dowiedzieliśmy się od pracujących na miejscu policjantów, piesza weszła na jezdnię zza żywopłotu wprost pod nadjeżdżającego opla, którym kierowała 62-latka. Jak się później okazało, potrącona kobieta była w stanie nietrzeźwym, w szpitalu zostanie pobrana od niej krew do badania na zawartość alkoholu. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego wypadku.
       Na ul. Ogrodowa w Pasłęku przez około 90 minut ruch był wstrzymany.
      
ms
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama