UWAGA!

Pożar na Żeromskiego

 
Elbląg, Pożar na Żeromskiego
fot. Anna Dembińska

Aż cztery osoby zostały poszkodowane w wyniku pożaru, który wybuchł dziś (26 maja) około godz. 11.20 w jednym z mieszkań kamienicy przy ul. Żeromskiego. W akcji gaśniczej wzięło udział 17 strażaków. Zobacz zdjęcia.

Pożar wybuchł w lokalu znajdującym się na pierwszym piętrze; przebywały tam cztery osoby. Nie mogły one samodzielnie opuścić mieszkania, ponieważ pomieszczenie kuchenne, w którym wybuchł pożar, znajdowało się tuż przy wyjściu. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ewakuowali jedną osobę znajdującą się w oknie, a następnie wynieśli z lokalu kolejne trzy osoby. Wszyscy poszkodowani zostali zabrani do szpitala na badania.
       - Do akcji zostały zadysponowane trzy zastępy z JRG 1, później jeszcze jeden z JRG 2, w sumie 17 strażaków - powiedział kapitan Piotr Woliński z elbląskiej straży pożarnej. - Na miejscu okazało się, że pali się mieszkanie na pierwszym piętrze. Ze względu na bardzo rozwinięty pożar nie mogliśmy od razu dostać się do środka lokalu. Najpierw musieliśmy przytłumić ogień. Przez duże zadymienie ratownicy musieli pracować z ochroną dróg oddechowych - wskazywał strażak. - W środku znaleźli trzy osoby. Po ich ewakuacji okazało się, że dwie osoby są nieprzytomne, ale miały zachowane czynności życiowe. Ratownicy opatrzyli te osoby i powróciła ich świadomość. Do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie, która była poparzona i podduszona. Ewakuowaliśmy też cztery osoby oraz psa z sąsiednich mieszkań. Lokale sprawdziliśmy miernikiem na obecność tlenku węgla, zostanie podjęta decyzja o powrocie lokatorów. Mieszkanie, w którym wybuchł pożar, nie nadaje się już do użytku - podsumował dowodzący akcją strażak.
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama