UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pożar szkoły muzycznej. Straty są duże

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 50
  komentarzy
 • Zobacz
  fotoreportaż
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Pożary i podpalenia
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
2014-01-18
Aktualizowany 2014-01-18 19:23
 
Elbląg, Pożar szkoły muzycznej. Straty są duże
fot. WS

Po wielogodzinnej walce z żywiołem strażakom około godz. 17 udało się ugasić pożar szkoły muzycznej, który wybuchł dziś(18 stycznia) około godz. 12. W działaniach brało udział 45 strażaków, na miejscu byli policjanci i pogotowie ratunkowe. Niestety, spaleniu uległa sala koncertowa. Zobacz zdjęcia oraz reportaż Telewizji Elbląskiej.

- Po godz. 14, gdy ugasiliśmy ogień w pomieszczeniach w najniższej kondygnacji budynku, w czasie dogaszania, okazało się, że pożarem objęte są wyższe części budynku szkoły muzycznej - mówi st. kpt. Przemysław Siagło, rzecznik prasowy KM PSP w Elblągu, dodając: - Pożar, niestety, przeniósł się do sali koncertowej. Ogień umiejscowiony był za drewnianą boazerią, którą pokryte były ściany i sufit sali. W związku z tym, że płomienie się tam dostały musieliśmy zerwać drewniane elementy ścian. Działania gaśnicze prowadziliśmy zarówno od wewnątrz budynku, jak i od strony dachu, z drabiny. Około godz. 17 zakończyliśmy gaszenie ognia, teraz sprawdzamy dokładnie wszystkie pomieszczenia, strażacy wykonują prace rozbiórkowe boazerii w sali koncertowej, trwa oddymianie budynku - kończy rzecznik elbląskich strażaków.
       Widok wewnątrz budynku po pożarze nie napawa optymizmem. Spalone, okopcone ściany i sufit, duże ilości wody na podłodze. Straty mogą być ogromne. Zniszczeniu uległa duża część wyposażenia szkoły muzycznej, w tym instrumenty. Policyjne dochodzenie wyjaśni przyczyny i okoliczności wybuchu tego pożaru.
      
       - W związku z pożarem sali koncertowej informujemy, że jutro (19.01.2014) około godz. 12 w lokalnych mediach oraz na szkolnej stronie internetowej zostanie podana informacja dla uczniów i rodziców o planach na kolejne dni - poinformował Wiesław Pająk, wicedyrektor ds. muzycznych szkoły..
      
      
Witold Sadowski
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Jeżeli to wina SKANSKEJ to czy zapłaci za zniszczony sprzęt który jest wart czasami dziesiątki tysięcy zł ??
 • A dla mnie istotna jest informacja ze str. szkoły, czy w poniedziałek słać dzieci do szkoły. Podejrzewam, że nie, ale chciałabym mieć pewność i chciałabym, żeby dziennikarze Portelu dotarli do p. dyrektora i spytali także o sprawy tego rypu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15
  7
  mamauczniazmuzycznej(2014-01-18)
 • Można słać dzieci do szkoły, każda para rąk się przyda.
 • Pod szkołą było 8 wozów straży, pytałem strażaków o pożar, wstępnie za przyczynę podawali zwarcie instalacji. Sala koncertowa była przed remontem, miał się rozpocząć w czerwcu. Tam straty duże, między innymi fortepiany. Obok magazyn w którym był sprzęt informatyczny, który jedna wyniesiono. Strata to sala gimnastyczna, która byłą już zrobiona, ponoć można tam uczyć się teraz pływania. .. .info co z zajęciami ma się pojawić na stronie internetowej szkoły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  Ally7(2014-01-18)
 • Dziękuję Strażakom i za to. .. Aż boli. Dobrze, że ludzie wyszli. Wiolonczele, kontrabasy, fortepiany. .. .Szok. Dziesiątki tysięcy same instrumenty. I bezcenne : przeżycia, wspomnienia, najbliższe plany, nadzieje - poszły z dymem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  38
  6
  RodzicElblążanin(2014-01-18)
 • to nie jest wina SKANSKI ludzie, co się tak na nią uparliście?!!!
 • Moja szkoła!! :
 • dzieci w poniedziałek do szkoły niech przyjdą odbudowywać, zamiast teczek łopaty, kilofy i siekiery, wspólnie odbudujemy szkołę
 • W Elblągu podpisano dziś umowę na rozbudowę Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Wiłkomirskiego. Wykonawcą inwestycji jest firma Skanska. Kontrakt opiewa na 7,4 mln zł netto i potrwa do końca sierpnia 2014 roku. To z strony szkoly
 • Dali czadu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  12
  czytellnikk(2014-01-18)
 • Buhahaha. .. ..
 • A właśnie że dzieci były pod szkołą i chciały pomóc - przede wszystkim ratować instrumenty. Ze zrozumiałych względów nikt im na to nie pozwolił, ale naprawdę dały dowód swojej prawości i wrażliwości! Brawo uczniowie muzycznej!
Reklama