UWAGA!

Pożar w mieszkaniu na Fabrycznej

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 14
  komentarzy
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Pożary i podpalenia
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
2011-05-24
09:47
Elbląg, Pożar w mieszkaniu na Fabrycznej
(fot. Witold Sadowski)

Dziś (24 maja) przed godz. 9 w mieszkaniu na poddaszu w jednym z budynków przy ul. Fabrycznej wybuchł pożar. Na szczęście nikt w wyniku tego zdarzenia nie ucierpiał. Dzięki błyskawicznej akcji strażaków nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia.

- Przed godziną 9 dostaliśmy informację, że na ul. Fabrycznej z jednego z mieszkań na najwyższej kondygnacji wydobywają się duże ilości dymu - mówi kierujący akcją dowódca JRG1 w Elblągu bryg. Tomasz Malesiński. - Natychmiast zadysponowaliśmy dwa samochody gaśnicze i drabinę. Po rozpoznaniu sytuacji i zorientowaniu się, że w płonącym mieszkaniu nie ma osób przystąpiliśmy do gaszenia pożaru. Paliło się pomieszczenie kuchenne wraz z jego wyposażeniem - dodaje bryg. Malesiński.
       W mieszkaniu oraz na klatce schodowej panowało bardzo duże zadymienie. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. W trakcie akcji gaśniczej ratownicy przeszukali inne pomieszczenia na trzeciej kondygnacji budynku. Jak nam powiedział bryg. Malesiński, w wyniku tych poszukiwań odnaleziono i ewakuowano dwie osoby - kilkunastoletniego chłopca i mężczyznę, którzy z racji olbrzymiego zadymienia nie potrafili wcześniej sami opuścić sąsiednich mieszkań. Strażacy przekazali ich ratownikom z pogotowia ratunkowego. Karetka zabrała chłopca do szpitala na obserwację.
      

 


       Błyskawiczne działania strażaków nie dopuściły do rozprzestrzenienia się ognia z kuchni na sąsiednie pomieszczenia. Strach pomyśleć, co by się mogło stać, gdyby pożar przeszedł na dach budynku. Przy tak gęstej zabudowie, jaka jest w tym rejonie groziło  to potężnym pożarem kilkunastu budynków. Na miejscu oprócz strażaków pracowały służby energetyczne, policja i pogotowie ratunkowe. Przyczyny zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.
      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • pewnie jakaś melina patologiczna.
 • co za ludzie piszą takie brednie, ciekawi mnie czy znasz tą rodzinę że ubliżasz
 • Gdzieś na ulicy Fabrycznej Spotkać nam się wypadnie Lecz takie są widać wytyczne By kochać Cię jak Irlandię
 • nie znam i nie mam zamiaru poznawać, wystarczy przejść się tam wieczorem i zobaczyć ile meneli stoi pod klatkami meksyk a nie elbląg!
 • Tak, jasne. Stoi na Fabrycznej kilku meneli, to wszyscy tam mieszkający tacy sami. Oto przykład logicznego myślenia w dzisiejszych czasach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anty - Anty(2011-05-24)
 • ja wlasnie kupilem mieszkanie tam i niewidze zadych przeciwskazan a menel sa wszedzie
 • K-wa zaraz menele bo fabryczna. Znam tą ulice od dziecka, mieszkała tam moja prababcia, babcia, teraz mieszka ciocia. Ulica jest cicha i spokojna ale oczywiście znajdzie się parę debili co uważają Fabryczną, Malborską, Czerniakowską za wylęgarnie wszelkiego zła nie widząc tego co mają na własnych podwórkach.
 • Czy obdrapany blok to już patologia. Patologią to jest administracja, która zarządza budynkiem, a nie mieszkańcy. Patologia to nie zawsze ten co mieszka w obskurnym domu czy na niezbyt sławnej ulicy. Patologia to teraz występuje w białych rękawiczkach i trzeba im się w pas kłaniać. Zdarzył sie pożar czy to przez nieuwagę czy bezmyślność, nie można obrazać ludzi którzy tam mieszkają. Dzięki dla Strażaków za ich prace
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mieszkaniec nie Fabrycznej(2011-05-24)
 • Nie żadna melina i nie żadna patologia. Pod nieobecność lokatorów zapaliła się. .. lodówka(wysiadł agregat). Po prostu nieszczęśliwy wypadek, którego chyba nikt by się nie spodziewał.
 • nowomowa strażacka - zadysponowano. .. ! Kiedyś to się nazywało wysłanie wozu strażackiego a teraz zadysponowano. .. ciekawe co jeszcze oni wymyślą????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prof. Mniodek(2011-05-24)
 • Zanim nazwiecie kogoś menelem i patologią zastanówcie się nad tym co piszecie, świadczy to o tym jak jesteście ograniczeni w słowach wasza prostota mnie przeraża.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mieszkaanka Fabrycznej(2011-05-24)
 • Fabryczna, Czerniakowska, Zagonowa i Grochowska to taka "Mała Praga". Można by zaśpiewać za Staśkiem Wielankiem "Rzuć bracie blagę i chodź na Pragę, Weź grubą lagę, melonik tyż!. .. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nocą omijam(2011-05-24)
Reklama