UWAGA!

Pożar w Nowinie

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 10
  komentarzy
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Pożary i podpalenia
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
2013-12-31
20:16
 
Elbląg, Pożar w Nowinie
fot. WS

Dziś (31 grudnia) przed godz. 19 w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Nowina wybuchł pożar. O dużym szczęściu w nieszczęściu mogą mówić cztery mieszkające tam rodziny - szybka interwencja elbląskich strażaków zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia.

O godz. 18.57 do elbląskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o płonącym budynku mieszkalnym w Nowinie. Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Elblągu natychmiast do akcji wysłał trzy wozy: dwa ratowniczo-gaśnicze i drabinę z JRG1. Po kilku minutach do pożaru dojechał też zastęp strażaków z JRG2.
       Po przyjeździe strażaków na miejsce okazało się, że płonie jedno z pomieszczeń w dolnej kondygnacji budynku, a 16 mieszkańców domu znajduje się na zewnątrz. Początkowo mieszkańcy próbowali sami zgasić ogień, ich działania okazały się jednak bezskuteczne. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Ogniem zajęte było całe pomieszczenie, paliły się też wewnętrzne, drewniane schody. Ogień udało się szybko opanować i ugasić. Strażacy w trakcie akcji gaśniczej wynieśli z pomieszczenia butlę gazową, która rozgrzana groziła wybuchem. Na miejsce zdarzenia, oprócz strażaków, wezwano ekipę pogotowia energetycznego, która odłączyła prąd w zagrożonym rejonie oraz policję. Przyjazd zespołu pogotowia ratunkowego nie był konieczny, gdyż nikt w wyniku tego pożaru nie odniósł obrażeń. Policyjne postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego pożaru.
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama