UWAGA!

Pożar w Raczkach Elbląskich

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 41
  komentarzy
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Pożary i podpalenia
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
 Elbląg, Pożar w Raczkach Elbląskich
(fot. WS)

Dziś (16 października) tuż po godzinie 15 w zakładzie produkującym świece i znicze w Raczkach Elbląskich wybuchł pożar. Palił się zbiornik z parafiną. W akcji gaśniczej brali udział strażacy z PSP Elbląg i OSP Krzewsk.

O godz. 15.14 do elbląskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze w zakładzie produkującym świece i znicze w Raczkach Elbląskich - powiedział nam rzecznik prasowy KM PSP w Elblągu kpt. Przemysław Siagło. Już o godzinie 15.21 na miejscu pojawili się pierwsi strażacy. Po ich przyjeździe okazało się, że pali się podgrzewany zbiornik z parafiną używaną do produkcji świec i zniczy. Strażacy ustawili dwie linie z pianą w celu ugaszenia palącej się parafiny. Po ugaszeniu pożaru rozpoczęto schładzanie nagrzanego zbiornika do temperatury otoczenia, oddymiono wszystkie pomieszczenia.
      

 


       Jak podkreśla kpt. Przemysław Siagło - sytuacja cały czas była pod kontrolą strażaków. Na miejscu udzielono pomocy przedmedycznej właścicielowi zakładu którego następnie karetka pogotowia zabrała do szpitala na badania. W akcji gaśniczej brało udział sześć strażackich wozów bojowych. Istniały bowiem obawy o to, że pożar może przerzucić się na stojące obok budynki. Na szczęście do tego nie doszło. W obecnej chwili przyczyna zapalenia się parafiny w zbiorniku nie jest znana.
      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama