UWAGA!

Pozory mylą, dowód nie

 
Elbląg, Pozory mylą, dowód nie
fot. AD

Pod takim hasłem Komenda Główna Policji i Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce – Browary Polskie realizują ogólnopolską kampanię edukacyjną, której celem jest ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz przeciwdziałanie spożyciu alkoholu w tej grupie wiekowej. Swoje działania prowadzą także elbląscy policjanci.

Elbląscy policjanci przez cały rok monitorują sklepy i sprawdzają, czy nieletni mogą w nich bez problemu kupić alkohol. W okresie wakacyjnym działania te są nasilone.
       - Wiadomo, czas wakacji, czas wolny od nauki sprzyja rozrywkom - mówi mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Wówczas nieletni chcą nabyć alkohol. Policjanci dzielnicowi, ale i funkcjonariusze "w cywilu" obserwują, czy im się to udaje. Dotychczas nie odnotowaliśmy przypadków, by osoba nieletnia kupiła alkohol - kontynuuje mł. asp. Nowacki. - Sprzedawcy pytają o dowód osobisty i jeżeli klient go nie posiada, nie otrzymuje towaru procentowego.
       - Bardzo rzadko nasi policjanci zatrzymują nietrzeźwych nieletnich, co oznacza, że mają utrudniony dostęp do alkoholu - zauważa oficer prasowy elbląskiej policji.
       Policjanci przypominają, że za sprzedaż alkoholu osobie nieletniej grozi kara do dwóch lat więzienia.
       - Czasami młodzi wpadają na pomysł, by ktoś im kupił alkohol - mówi mł. asp. Krzysztof Nowacki. - Może to być np. bezdomny spotkany w pobliżu sklepu. Warto pamiętać, że za to również grozi sankcja karna - do dwóch lat więzienia. Osoba odpowiada bowiem za rozpijanie nieletniego.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zapomniał wół jak cielęciem był. Każdy w wieku 15-16 lat pił browarki i nie ma w tym nic dziwnego. Normalny zdrowy objaw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dsfgfhr(2012-07-26)
 • Normalny zdrowy objaw dla dzieci z patologicznych rodzin.
 • Ja tam w wieku 15 lat nie piłam alkoholu. Jakoś nie spieszno mi było więc może wg poprzednika miałam niezdrowe objawy ale wcale tego nie żałuję. Nie każdy w wieku dziecięcym ma zapędy alkoholowe albo muszą się popisywać przed znajomymi.
 • Świat idzie do przodu. Nastolatki w wieku 15-16 lat preferują już inne sporty niż TYLKO picie alkoholu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  poRuch(2012-07-26)
 • Mnie też jakoś nie ciągnęło do alkoholu. I większości moich znajomych też nie, nie wiem o czym tu niektórzy piszą. Pierwsze piwo wypiłem prawie mając 18 lat a wódkę ponad 18.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jartek(2012-07-26)
 • Nie niektórzy, tylko ten pierwszy bęcwał, który zapewne jest obsmarkanym małolatem, podbudowującym swoje wątpliwe ego alkoholem. Po prostu nie zna innego sposobu, a chce być fajny.
 • a diler o dowód nie zapyta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jestem za legalem(2012-07-27)
 • widzę, że twoi rodzice spłodzili niezłego bęcwała. Ale tak to juz jest jak sie żyje w patologicznej rodzinie, gdzie zamiast herbaty popija sie browary i myśli się, że u innych jest tak samo.
 • "Normalny zdrowy objaw dla dzieci z patologicznych rodzin. " ja w wieku 15 lat piłem a z patoli nie jestem; )
Reklama