UWAGA!

Prezes posiedzi

Zenon P., zawieszony w czynnościach służbowych prezes olsztyńskiej spółdzielni mieszkaniowej Pojezierze, pozostanie w areszcie. Sąd Okręgowy w Elblągu odrzucił dzisiaj zażalenie jego obrońców.

- Sąd utrzymał w mocy decyzję Sądu Rejonowego w sprawie aresztowania prezesa na trzy miesiące - powiedziała sędzia Ewa Mazurek, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Elblągu.
     Sąd uzasadnił swoją decyzję m.in. tym, że podejrzany Zenon P. wychodząc z aresztu, mógłby utrudniać prowadzone śledztwo.
     - Główne motywy mieszczą się w zarzutach prokuratora o utrudnianiu postępowania, realnej obawie matactwa, a ponadto tym, że za zarzucane czyny grozi wysoka kara - dodała sędzia Ewa Mazurek.
     Zenon P. jest podejrzany m.in. o fałszowanie dokumentów, składanie fałszywych zeznań i nakłanianie innych do tego rodzaju praktyk. Prezesowi P. zarzucono też to, że przy umowie na zakup podzielników ciepła naraził spółdzielnię na straty w wysokości prawie miliona zł. W sprawie nieprawidłowości i nadużyć w olsztyńskiej spółdzielni Pojezierze prokuratorskie zarzuty ma, oprócz prezesa, jeszcze 17 innych osób.
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie chcemy miec nic wspolnego z tym miastem, gdzie jak pokazuja ostatnie wydarzenia, jest to siedlisko korupcji i bezrobocia. Tyczy sie to rowniez wojewodztwa, w ktorym zostalismy umieszczeni sztucznie i na sile.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mr president(2005-06-07)
 • Nawet jeżeli tylko połowa jest prawdą z tego co Wyborcza pisze o szanownym panie prezesie, to i tak aż ciarki przechodzą. Dosłownie folwark...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  CyfraL(2005-06-07)
 • Niech się facet nagle "ciężko rozchoruje: jak Rywin to go szybko wypuszczą i jeszcze przeproszą!:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  frustrat(2005-06-07)
 • Dlaczego wszyscy zakładają, że jest winny- a może nie jest. Najłatwiej jest oceniać, przyczepiać łatkę złodzieja. Jeszcze nie było procesu, nie udowodniono winy, a więc jest NIEWINNY. W naszym prawie każdemu oskarżonemu przysługuje zasada domniemania niewinności, ale jak obserwuję od jakiegoś czasu, nikt tego nie przestrzega.
 • Zauważcie jedną rzecz człowiekowi nie udowodniono winy, nie było sądu a on już jest karany!!!! mało tego to w ciągu kilku chwil zrobiono z Niego przestępcę którego trzeba traktować na równi z mordercami!! czyli zamykać. Wniosek następujący! Prokuratura Okręgowa w Elblągu w celu podniesienia statystyk zamyka kogo może za co może (już taki przypadek nie dawno był) co prowadzi do tego że każdego z NAS mogą zamknąć za coś o czym sami nie wiemy to jakaś paranoja. Politycy mówią o zmianach w kraju (bezrobocie, gospodarka) a nikt nie chce zmienić nieludzkiego prawa. To co się dzieje w Prokuraturze Okręgowej w Elblągu przypomina mi takie zdanie wypowiedziane przez radzieckiego prokuratora generalnego w czasach stalinizmu A. Wyszyńskiego: "DAJCIE MI CZŁOWIEKA, A JA JUŻ ZNAJDĘ NA NIEGO PARAGRAF". Jeszcze jedna rzecz jak widać w prokuraturze nie pracują myślący zdroworozsądkowo ludzie, człowiek dla nich to chyba tylko numerek jak było niegdyś w obozach, nikt nie myśli o tym że ten człowiek może być nie winny i co jego rodzina musi teraz przeżywać. Serdeczne wyrazy współczucia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przerażony(2005-06-08)
 • Domniemanie niewinnosci jest tylko na papierze w naszym kraju. Najpirerw sie delikwanta zamyka, pozniej dopasowuje prokurator za co go zamkneli, a sad musi dac wyrok, zeby pasowal do odbytego aresztu. Dla ludzi nie w tajemniczonych jak siedzi to jest winny, media tez juz zrobia swoje. I tym sposobem kazdy z nas moze sie tam znalezc. Teraz jest moda na zamykanie kogo sie da i za co sie da. Prokuratorzy maja zielone swiatlo, nie ponosza zadnej odpowiedzialnosci i moga zniszczyc kazdego obywatela tego chorego kraju. To czy Ten Pan jest winny bedzie wiadomo za kilka lat pewnie, ale ludzie i media wydali juz wyrok. Daleko nam jeszze do Uni. :(
 • A poczytajcie sobie, obrońcy "prezesa" Gazetę Wyborczą (Duży Format). Zgroza !!!!!!!
Reklama