UWAGA!

Prezydent spotkał się z mundurowymi

Elbląg, Podpisany przez prezydenta Elbląga Henryka Słoninę i gen. dyw. Wiesława Michnowicza "Kalendarz" jest chyba jedynym tego typu dokumentem w Polsce
Podpisany przez prezydenta Elbląga Henryka Słoninę i gen. dyw. Wiesława Michnowicza "Kalendarz" jest chyba jedynym tego typu dokumentem w Polsce

Wczoraj (7 lutego) w Sali Staromiejskiej UM prezydent Elbląga Henryk Słonina spotkał się z przedstawicielami służb mundurowych naszego miasta. Wśród gości byli m.in.: dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Wiesław Michnowicz, dowódcy jednostek i instytucji wojskowych Garnizonu Elbląg oraz komendanci - Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Straży Granicznej.

Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowej współpracy władz miasta z 16 PDZ i instytucjami mundurowymi oraz określenie płaszczyzn dalszego współdziałania.
     - Współpraca z wojskiem zawsze była bardzo dobra – podkreślał prezydent Henryk Słonina. - Jesteśmy dumni, że mamy w Elblągu jedną z najlepszych w Polsce dywizji uznawaną za kuźnię generałów. Chciałbym podziękować za dotychczasowe zaangażowanie szczególnie podczas sytuacji kryzysowych, a także przy oprawie uroczystości organizowanych w mieście. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy podejmować wiele wspólnych inicjatyw – dodał.
     Wśród zadań, które władze miasta mogłyby realizować wspólnie z 16 PDZ, prezydent wymienił między innymi: dalszą współpracę w zakresie działań w sytuacjach kryzysowych, pomoc w zabezpieczeniu uroczystości patriotyczno - religijnych, czy rozszerzenie współpracy w dziedzinie edukacji wojskowej w elbląskich szkołach.
     Prezydent zadeklarował również wsparcie w zakresie modernizacji infrastruktury wojskowej oraz w wykorzystaniu kadry na potrzeby lokalnego rynku pracy. Zwrócił się także do Żandarmerii i Straży Granicznej o wsparcie Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej w utrzymaniu porządku i zapewnieniu bezpieczeństwa na terenie miasta. Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej zapewnił, iż jest zainteresowany jak najlepszą współpracą z władzami miasta.
     Przedstawił także udział Dywizji w życiu gospodarczym i ekonomicznym Elbląga. Jak stwierdził generał Michnowicz, wojsko jest jednym z największych pracodawców w mieście. Bo przecież żołnierze zawodowi, nadterminowi czy szeregowi zawodowi to pracownicy otrzymujący za swoją służbę wynagrodzenie. Wynagrodzenie to jest w większości wydawane w naszym mieście na różnego rodzaju potrzeby. Ponad 2100 osób - kadry i pracowników wojska - w elbląskim garnizonie to potężny potencjał. Generał Michnowicz nawiązał także do aktualnie realizowanej profesjonalizacji Sił Zbrojnych.
     - W najbliższym czasie dywizja znajdzie się w nowej sytuacji – zapowiedział. - Uzawodowienie armii spowoduje, że pomoc i dobre współdziałanie z władzami miasta na pewno będą w wielu sytuacjach konieczne - podkreślał generał Michnowicz.
     W trakcie spotkania poruszono także wiele innych kwestii dotyczących współpracy władz miasta i służb mundurowych, które bez wątpienia podniosą na jeszcze wyższy poziom wzajemne relacje, ale też z pewnością zostaną jeszcze bardziej spożytkowane z korzyścią dla społeczności Elbląga.
     Na zakończenie spotkanie prezydent Elbląga Henryk Słonina oraz dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Wiesław Michnowicz podpisali – chyba jedyny tego typu dokument w Polsce – „Kalendarz obchodów Świąt Państwowych, Wojskowych i Uroczystości Patriotyczno - Religijnych w 2008 roku”. Dokument ten jest także dowodem na właściwie pojętą i realizowaną współpracę władz naszego miasta i 16 PDZ.
     To było pierwsze tego typu spotkanie w naszym mieście. Ale jak podkreślił zarówno prezydent Elbląga, jak i dowódca 16 PDZ - nie ostatnie.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • JASNOŚĆ Napiszcie też kilka ciepłych słów o żołnierzach z Lotniczej (pewnie nawet nie wiecie że jest tam jednostka) ale jak potrzebny będzie ciężki sprzęt inżynieryjny np do usuwania skutków powodzi lub innych zagrożeń to od razu sobie przypomnicie, to co że akurat 14 BUZL nie podlega pod naszą wielką brygadę zmechanizowaną tylko pod Brygadę Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie ale ta jednostka istnieje w Elblągu od 50 lat !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JASNOŚĆ(2008-02-08)
 • kolega widzę ze sie zna :) "brygadę" to jest kolego dywizja ta wielka
 • akurat na spotkani był również gościem zaproszonym przez prezydenta miasta dowódca 14 buzl, a że dowódca DZ jest komendantem garnizonu to wypowiada sie za całe wojsko w elblągu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sprostowanko(2008-02-08)
 • A do ludu nie wyjdzie z narodem sie nie spotka !!!!! Ciekawe czemu ???
 • a gdzie dyrektor naszego mundurowego przeceiż krymianłu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  klawisz(2008-02-09)
 • Z kim wy walczycie jak nie umiecie zalatwic szczurow na ul. Ogolnej 50.Smiac sie z was tylko pozostalo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  !!!!!!!(2008-02-10)
 • "Współpraca z wojskiem zawsze była bardzo dobra - podkreślił p. Słonina'"_ SZCZEGÓLNIE W GRUDNIU 1970 I GRUDNIU 1980 !!!!! ZADOWOLONY!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antyLIS(2008-02-10)
 • "to było pierwsze takie spotkanie"_ hipokryci!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antyLIS(2008-02-10)
 • Swoich nie wsadzacie, ze nie ma Dyrektora AS w Elblagu Doczekacie tych dni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Znawca To Ja Sprawdziliscie(2008-02-11)
Reklama