UWAGA!

Prezydent wręczył nagrody

Elbląg, W dziedzinie "kultura" nagrodzony został niewidomy artysta rzeźbiarz Waldemar Cichoń (pierwszy po lewej)
W dziedzinie "kultura" nagrodzony został niewidomy artysta rzeźbiarz Waldemar Cichoń (pierwszy po lewej)

Prezydent Elbląga Henryk Słonina wręczył nagrody osobom i instytucjom za szczególne osiągnięcia w minionym 2001 roku. Doroczny jedenasty już Koncert Noworoczny odbył się w sali Teatru Dramatycznego. Uhonorowani otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i pieniądze.

W tym roku było skromnie, ale elegancko. Imprezie towarzyszył kwartet fortepianowy z Gdańska, który przygrywał utwory muzyki klasycznej i popularnej.
     W dziedzinie kultury i sztuki prezydent wyróżnił Waldemara Cichonia, niewidomego artystę rzeźbiarza. Waldemar Cichoń nie krył wzruszenia.
     - Zawsze byłem rzeźbiarzem z Polski i z Elbląga i nigdy się z tym nie kryłem. Chciałbym tę nagrodę zadedykować moim przyjaciołom, bez których byłoby mi bardzo źle - powiedział po odebraniu nagrody.
     W dziedzinie oświaty i działalności pedagogicznej nagrodę otrzymało III Liceum Ogólnokształcące.
     - W dziesiątym roku naszego istnienia to wyróżnienie sprawia, że będziemy realizować nasze cele edukacji elbląskiej młodzieży bardziej ochoczo i jeszcze ambitniej - mówił Jan Zaborowski, dyrektor III LO.
     Nagrodę w dziedzinie działalności gospodarczej otrzymało Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne OPeGieKa za wdrażanie nowoczesnych systemów informatycznych i kartograficznych.
     - Na ten zaszczyt pracuje się lata, ale szefuję wspaniałemu zespołowi ludzi, więc to jest też ich sukces - stwierdził prezes Florian Romanowski.
     W dziedzinie ochrony środowiska statuetkę przedstawiającą dawną pieczęć Elbląga otrzymała Bożena Cier, nauczycielka w V Liceum Ogólnokształcącym. Odbierając nagrodę powiedziała, że nie jest sztuką chronić środowisko, gdy ma się Oczyszczalnię Ścieków czy Zakład Utylizacji Odpadów.
     - Ja takich możliwości nie mam, więc pracuję z uczniami. Ręczę, że w przyszłości na pewno wzbogacą nasze środowisko w dobro i piękno - dodała.
     Prezydent Miasta wręczył też nagrodę w dziedzinie sportu i turystyki. Otrzymał ją Janusz Pająk, prezes Szkolnego Związku Sportowego.
     W dziedzinie „zdrowie” prezydent uhonorował Stefana Kopczyńskiego, ordynatora oddziału neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, a za osiągnięcia w dziedzinie opieki społecznej wyróżnił Ewę Sprawkę z Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych.
     W kategorii „inne”, jak to określono podczas nominacji, wyróżniono statuetkami oraz obrazami aż 5 osób i instytucji. Nagrody otrzymali Benigna Kantowicz-Nadurska, emerytowana prawniczka, która pracuje społecznie w Lidze Kobiet Polskich, oraz Andrzej Minkiewicz, dziennikarz sportowy.
     W tym roku wręczono w tej kategorii także nagrody honorowe. Otrzymali je: 13 Elbląski Pułk Przeciwlotniczy i Spółdzielnia Mieszkaniowa Sielanka. Znalazła się też i nagroda specjalna, którą otrzymała Orkiestra Wojskowa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
     "To nasza orkiestra" - Takie słowa często słyszymy od mieszkańców. Nas to bardzo cieszy. I jeśli tylko będziemy grali, nie będzie ciszy na ulicach ani pod pomnikami - zapewniał kapelmistrz Sławomir Justa.
     Orkiestra, obok nagrody honorowej, otrzymała też fundusze na zakup nowych instrumentów.
     
     Zobacz także, kto kandydował w tym roku do Nagrody Prezydenta Elbląga
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nagroda dla Spółdzielni Sielanka?????? Ciekaw jestem jakie argumenty zaważyły na przyznaniu nagrody takiemu specyficznemu podmiotowi - spółdzielnia jakich wiele...Dziwne.
 • Jak to? Silelanka dostala nagrode za przekrety, np. z "podzielnikami kosztow ogrzewania". Przeciez wiadomo, jak sie takie przetargi zalatwia. A ze mieszkancy za to placa, to juz inna sprawa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Hulaj duszo piekla nie ma(2002-01-07)
 • dlaczego kwintet był Gdanski a nie ELBLĄSKI, czy w Elblągu nikt nie potrafi zagrać paru kawałków z nut Zacznijmy promowac samych siebie
 • SNOBIZM , PYCHA , SAMOZADOWOLENIE W POCZUCIU DOBRZE SPEŁNIONEGO OBOWIAZKU I SZAMPAN ZA FRIKO CZYLI NA KOSZT CAŁEGO MIASTA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  brrrrrrrrrrrratanek(2002-01-07)
 • sielanka to nie instytucja upiekszajaca miasto to spoldzielnia zrzeszajaca 20 tys ludzi ktorzy placa skladki remontowe po to aby zarzad remonty wykonywal. conajmniej smieszne jest przyznawanie nagrody za taka dzialalnosc.... to tak samo jak przyznawanie nagrod dla wojtow, burmistrzow i prezydentow za wykonywanie swoich obowiazkow....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mlodzi demokraci(2002-01-07)
 • Prowadzenie spółdzielni mieszkaniowej to dopiero sielanka. Relikt socjalizmu, gdzie mieszkańcy cieszą się bo nie mają innego wyjścia. Sielanka zajmuje z nadania najlepsze lokalizacje w mieście i żeruje na atrakcyjnych lokalach. Gdyby te budynki dac lokatorom to może zrozumieli by, że na ich koszt dostatnio żyje sztab ludzi. Trafił Pan Słonina z tą nominacją jak kulą w płot .A mówiłem żeby zmienić doradców
 • A nie mówiłem, (patrz-3.01.2002) że dostaną sami swoi, plus dziennikarz, bo prasę trzeba mieć za sobą (TV- też). W 1998- p.Skotnicka z Głosu, 99r.- p. Marek z Vectry, 2000r.-p.Gosk z Dziennika, wtedy Bałtyckiego, a teraz p.Minkiewicz znowu z Vectry. Wychodzi, że za rok ma szanse ktoś z Głosu !!! - szukajcie kandydata !!!. A mówi się, że dziennikarze to czwarta władza, ale gdzie ? - chyba nie w Elblągu !.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2002-01-07)
 • Przed wyborami każde stowarzyszenie, czy to LK, czy WUP i inne obiecywały każdemu pomoc w znalezieniu pracy: tak my się skontaktujemy itd... A po wyborach: idzie pan, pani poszukać po sklepach itd... Myślę, że wszystkim im należy się super order, ale za chęć niesienia pomocy przedwyborczej, a po wyborach urlop od nieróbstwa. Te wszystkie stowarzyszenia, które oficjalnie mają pomagać bezrobotnym to pic na wodę, fotomontaż. Pogadają, narobią nadziei, a ty idio... czekaj do usra... śmierci na jakąkolwiek pomoc i nie waż się przeszkodzić miłym paniom w konsumpcji śniadania!!!!!! Wtedy to , aż strach jak będziesz potraktowany!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  aktywni z elbląga(2002-01-07)
 • Wszyscy wymienieni dziennikrze to ich ludzie, oprócz Goskowej, która i tak nie kuma bazy.
 • Odpowiadam (dla Mleko). Oni wszyscy nieżle ,,kumają", jeśli chodzi o szmal, a nagroda w wyskości 3.000 zł - piechotą nie chodzi, no nie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2002-01-08)
 • Do Zatroskanego: To fakt - 3 tys. piechotą nie chodzi. Ale chodziło mi o to, że oprócz Goskowej wszyscy dzienikarze co dostali nagrody są dyspozycyjni - ale z wyrachowania bardziej niż z głupoty. W tym kontekście Goskowa naprawdę nie kuma bazy i znalazła się w tym gronie przypadkowo...
 • A Minkiewicz za co dostał tę nagrodę? Ten facet powinien iść już na emeryturę. W Elblągu jest kilku młodych dziennikarzy i jak do tej pory ani jeden nie był nawet nominowany do nagrody. Panie prezydencie Pan się lepiej zastanowi. To w taki sposób chce Pan pomagać mieszkańcom? Robotę wykonują młodzi w których jak już kilkanaście razy słyszałem z Pana ust leży przyszłość, a nagrody i wyróżnienia i tak otrzymują staży wyjadacze. Czy tak ma Pana zdaniem funkcjonować nasze miasto? Bo jeśli tak to gratuluję Panie Prezydencie. W następnym roku proponuję aby Minkiewicz po raz drugi otrzymał nagrodę tyle tylko, że teraz jako dziennikarz Dziennika Elbląskiego. Za dwa lata jako dziennikarz Radia Olsztyn, za trzy jako dziennikarz Tygodnia w Elblągu, za cztery jako dziennikarz Radiowej 1, za pięć jako rzecznik prasowy klubu EB Start itd. I tak z tych wszystkich zajęć ma pewnie sporą kasę ale co tam te trzy tysiączki więcej na pewno się przyda. A młodzi dziennikarze, którzy pracują za marne grosze odkładając jednocześnie na studia niech poczekają sobie trochę. Jeszcze raz gratuluję Panie Prezydencie.
Reklama