UWAGA!

Prezydentowi nie zazdroszczę

Elbląg, Mirosław Kozłowski
Mirosław Kozłowski (fot. A).

Ogłoszenie wyników konkursu na dyrektora II LO wywołało burzę. Gdy okazało się, że Andrzej Korpacki przegrał z Agnieszką Jurewicz, z odsieczą ulubionemu dyrektorowi ruszyła młodzież, ale także rodzice i nauczyciele. W sprawę zaangażowali się elbląscy radni. Teraz oczy wszystkich skierowana są na prezydenta Henryka Słoninę. - No, ja mu nie zazdroszczę - skomentował Mirosław Kozłowski, szef elbląskiej „Solidarności”.

Po fali protestów, głosów niezadowolenia z wyboru Agnieszki Jurewicz (choć bardziej chodzi tu o odrzucenie kandydatury Andrzeja Korpackiego) prezydent Elbląga Henryk Słonina zdecydował się przyjrzeć sprawie.
       - Wynik konkursu jest taki, jaki jest, bo trzeba przyznać, że dyrektor Korpacki nie najlepiej przygotował się do rozmowy - mówił wczoraj (29 czerwca) w rozmowie z dziennikarzami prezydent Henryk Słonina. - A konkurencja była przygotowana i wygrała. Jestem teraz w trudnej sytuacji, bo co bym nie zrobił i tak będzie źle - dodał. - Jak konkursów nie było, to pojawiały się zarzuty, że cały czas te same osoby zajmują stanowiska, a prezydent nie daje szansy młodym. Teraz konkursy przywróciliśmy i też źle. A przecież, jak ktoś jest dobry, to wygrywa.
       - Niezręcznie mi też wobec tej pani, która wygrała konkurs na dyrektora II LO - przyznał prezydent. - Prawnie muszę ją powołać na to stanowisko, bo inaczej sprawa skończy się w sądzie i przegram. Póki co, dałem prawnikom do przeanalizowania procedurę konkursową. Badamy niektóre aspekty. Będę też prowadził rozmowy z osobami, które mogą wnieść coś do tej sprawy. Kadencja dyrektora II LO kończy się 31 sierpnia, mam więc trochę czasu. Jednak całych wakacji nie zamierzam poświęcić na podejmowanie decyzji w tej sprawie i myślę, że wszystko rozstrzygnie się w ciągu kilku najbliższych dni.
       Sytuację, w jakiej znalazł się prezydent Elbląga, za trudną i nie do pozazdroszczenia uważa Mirosław Kozłowski, przewodniczący Zarządu regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność”.
       - No jak tu wybrnąć - zastanawia się Kozłowski. - Znając pana prezydenta, wiem, że on chce mieć spokój i na bazie konfliktu, gdy wszyscy bronią dyrektora Korpackiego, pewnie poprosi panią Agnieszkę, by sama zrezygnowała ze stanowiska dyrektora II LO. Przekona ją, że po co jej tyle problemów. Jeśli prezydent ustąpi, to lawinowo posypią się głosy niezadowolonych - przegranych w innych konkursach - wskazuje Mirosław Kozłowski. Problem jest więc poważny.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Panie Kozłowski ale to podobno Pana człowiek w komisji byłe przeciw powołaniu Korpackiego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  to jak to tak?(2009-06-30)
 • Panie Prezydencie a może tak blizej popatrzeć na naczelnik wydz. edukacji i wiceprezydenta? Być może wiele spraw tu jest niewłaściwie prowadzonych, nie chcę uzyc mocniejszych słów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  życzliwy Panu(2009-06-30)
 • Nie przekona jej, bo nie może. W tej sytuacji jedyne honorowe rozwiązanie należy do dyrektora Korpackiego. To człowiek z klasą, wierzę, że uzna wyższość rywalki i sam utnie te dywagacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mundek(2009-06-30)
 • A co to? Pan Kozłowski Guru od zachowań międzyludzkich? A może zapoawiedż zwolnień w szkolnictwie?
 • A czemu nie może jej przekonać mundek? Widać wyraźnie, że nikt jej tam nie chce. Może to właśnie honorowe wyjście byłoby z jej strony - "nie chcą mnie, nie będę się pchała na siłę". Nie sądzisz ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  absolwent(2009-06-30)
 • Czemu przewodniczący nie startował na to stanowisko ? Już chciał być w Logstorze :-)
 • Kozłowski na Prezydenta RP. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczeń(2009-06-30)
 • Widać że komisja wystawiła Korpackiemu jedynkę bo się nie przygotował z budżetu. Panie prezydencie szkoła to nie fabryka czekolady, tutaj nie wypracowuje się dochodu, myślę że ważne jest to że w tej szkole uczniowie dobrze piszą matury i testy kompetencji. Pan prezydent podobno też był nauczycielem i zapomniał że ocenę na świadectwie to tzw. średnia
 • Jak zostanie nową panią dyrektor to ją i komisję rozliczymy z obiecanek ( funduszy unijnych, dodatkowych godzin, sali gimnastycznej a przede wszystkim z CHÓRU) i tym razem my wystawimy cenzurkę. A teraz proszę do dzieła
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  `` rodzic(2009-06-30)
 • Niedługo człowiek będzie się bał lodówkę otworzyć. A nuż Kozłowski wyskoczy? Człowiek - orkiestra po prostu. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kozlovsky(2009-06-30)
 • Andrzej Korpacki Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2; Andrzej Korpacki - Klub Sportowy Olimpia Elbląg, Wiceprezes Zarządu Ds. Organizacyjnych I Kontaktów Z Mediami, ; Andrzej Korpacki - Warmińsko-Mazurski Związek Zapaśniczy, Członek Zarządu; Andrzej Korpacki Lions Club Elbląg – Wiceprezydent. Jeżeli to ta sama osoba a nie zbieżność nazwisk to Pan Korpacki niewątpliwie sobie poradzi i bez funkcji Dyrektora II LO. Kreatywny gość i tak jakoś myślę sobie, że nieco związany z lokalną PO no bo niby czemu na portElu - znanej trąby propagandowej PO, taki dym i tyle artykułów. Sezon ogórkowy to za słaby powód. Coś tu jest na rzeczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czerwony(2009-06-30)
 • Panie Kozłowski czy wyjaśnił Pan, dlaczego Pana przedstawicielka głosowała zgodnie z życzeniem Pani Naczelnik ?, byłoby 6:4 a nie 7:3
Reklama