UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Problemy głównie medyczne

 
Elbląg, Problemy głównie medyczne

550 godzin spędzonych w biurze, wysłuchanych blisko 100 osób, które szukały pomocy, 21 spotkań, 70 spraw rozwiązanych to bilans pracy posłanki Elżbiety Gelert w biurze Platformy Obywatelskiej przy ul. Rybackiej 28 A. Pani poseł, a jednocześnie dyrektor szpitala, odpowiada na pytania głównie związane ze służbą zdrowia.

Drużyna PO, czyli Miron Sycz, Piotr Cieśliński i Elżbieta Gelert otworzyła swoje biuro poselskie 6 marca tego roku. Na co dzień pracują w nim asystenci i stażyści, ale dyżurują również posłowie. Elżbieta Gelert dotychczas spędziła przy ul. Rybackiej 550 godzin.
       - W tym czasie odwiedziło mnie 97 osób, 70 spraw zostało rozwiązanych, odbyło się 21 spotkań - mówi posłanka Gelert. – Sprawy, z którymi zgłaszają się mieszkańcy są bardzo różne – przyznaje. – Dużo dotyczy budzącej emocje ustawy emerytalnej. Przychodzą także osoby z konkretnymi, własnymi problemami. Z racji tego, że jestem dyrektorem szpitala, dotyczą one spraw medycznych.
       Elżbieta Gelert spotkała się z diabetykami. Dla tych miała dobre wiadomości.
       - Sukcesem jest, że na liście leków refundowanych znalazł się analogi insuliny długo działającej – mówi posłanka. – Od 1 lipca na pewno będą one dostępne dla cukrzycy typu pierwszego. Ten lek stosuje się właściwie od lat dziecięcych i w jego wprowadzenie na listę leków refundowanych zaangażowanych było wielu posłów – wskazuje Elżbieta Gelert.
       Posłanka, a jednocześnie dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu zaangażowała się w sprawę likwidacji elbląskiej dyspozytorni pogotowia ratunkowego:
       - Na początku była mowa wprost, jeżeli otrzymamy dofinansowanie na dostosowanie dyspozytorni do wymogów takich, jakich potrzeba to jest duża szansa na to, że ta dyspozytornia, jako druga w województwie, zostanie – mówi Elżbieta Gelert. - Mamy projekt, podpisujemy umowę z ośrodkami trans granicznymi i otrzymujemy 8 mln zł. Dyspozytornia leży po naszej stronie i my ją dozbroimy w to, co trzeba. Bez żadnej złotówki wojewody. A działalność bieżąca? Jeżeli wojewoda planuje 8 czy 9 stanowisk w dyspozytorni wojewódzkiej to jak odda nam 3 to będą te same pieniądze - czy tam czy tu wydane – wskazuje posłanka . - Pan wojewoda podjął decyzję już półtora roku temu, ale nie oznacza to, że nie można jej zmienić. Przykładem może być Radom, który od 1 lipca uruchamia dyspozytornię. Będzie to szósta dyspozytornia w województwie mazowieckim. Tam potrafiono się porozumieć, a u nas decyzja zapadła, koniec, nie ma dalej rozmów. Pomimo starań Urzędu Marszałkowskiego, Młodych Demokratów. Ja z wojewodą widziałam się ze trzy miesiące temu – wskazuje Elżbieta Gelert. – Najpierw pan wojewoda trzy tygodnie mnie zbywał, a później powiedział, że podtrzymuje swoje zdanie i nie ma potrzeby spotykania się. Wtedy występowałam jako dyrektor szpitala, ale w tej chwili trzeba będzie się zwrócić jako poseł do MSW i Ministerstwa Zdrowia.
       Dyspozytornia w Elblągu ma zostać zlikwidowana za dwa tygodnie. Jej zadania przejmie Wojewódzka Stacja Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie. Będzie jedyną na Warmii i Mazurach. Decyzja wojewody Mariana Podziewskiego budzi niepokój sporej liczby elblążan. Młodzi Demokraci, przez miesiąc, zebrali trzy tysiące podpisów pod sprzeciwem przeciwko likwidacji elbląskiej dyspozytorni. Zabiegali także o spotkanie z wojewodą. Bezskutecznie.
       - To ostatni moment, żeby coś zmienić - piszą w liście do mieszkańców Warmii i Mazur Młodzi Demokraci. - Chcemy, aby pozostała przynajmniej jedna dyspozytornia awaryjna w województwie, chociaż najlepiej gdyby były dwie. Poza tym chcemy, aby dyspozytorzy powiatowi byli dopuszczani do rozmów, a nie stawiani przed faktem dokonanym. Chcemy, aby wojewoda szanował mieszkańców swojego województwa.
       W przyszłym tygodniu młodzi wybierają się do Ministerstwa Zdrowia.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • KIEDY zostanie naprawiona nawierzchnia ulicy PIECHOTY? samochody jeżdżą tam po CHODNIKACH!
 • Młodzi Demokraci i pani Elżbieta Gelert walczą o sprawy o których nie mają stosownej wiedzy. Jedna Stacja Powiadomienia Ratunkowego na województwo Warmińsko Mazurskie wystarczy. Walczący bazują na wyobrażeniach przeciętnego Elblązanina o dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego i walczą o utrzymanie przestarzałych struktur i własną popularność opiekunów poszkodowanych. Hero.
 • Pytankodo Pani Gelert: co to jest "dyspozytornia awaryjna" ? Czy np. na lotniskach są "awaryjne stacje kontroli lotów" ? Przecież jakby co to Gdańsk, Bydgoszcz i Białystok przejmą obowiązki. Hero.
 • jakby co to i Berlin i Bruksela też mogą pokierować. Żadnych starych struktur Hero
 • Kłamstwo i megalomania. Pani poseł spędziła 550 godzin w biurze na Rybackiej?!. Biuro czynne jest od marca tj. 4 miesiące, czyli miesięcznie P. Gillert siedzi ( bo na jednego obywatela wypada 550 : ok. 100 jakieś ponad 5 godzin) w biurze 110 godzin (20 dni roboczych to dziennie ponad 5 godz). Jako dyrektor szpitala P. Gillert pracuje co najmniej etat tj. 170 godzin miesięcznie ca powoduje że łącząc te obowiązki pracuje łącznie 280 godzin a jeszcze w międzyczasie wyjeżdża na posiedzenia sejmu do Warszawy. Nic dziwnego, że w Warszawie nie ma już siły by cokolwiek tam zrobić. Szkoda mi naszej Pani poseł i mam dla miej propozycję, może by tak wprowadziła sobie pracę w systemie zmianowym po 12 godzin z dyżurami nocnym tak jak większość pielęgniarek w kierowanym przez nią szpitalu.
 • Pani Gelert a czemu pani siedzi w sejmie na koronie w ostatnim rzędzie tuż przy drzwiach i nic pano nie robi? Strona kancelarii sejmu przy pani nazwisku POkazuje, aktywność "0", pani nie głosuje, nie zabiera głosu, nie wniosła pani zadnej interpelacji, propozycji poprawki do ustaw itp. Czeka pani tylko jak "dieta" na konto wpłynie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PatrzymyWładzyeRęce(2012-06-28)
 • Fajna poseł skoro wojewoda ją totalnie zlewa. A z tymi godzinami to ściema. Dwa razy chciałam się umówić, Pani poseł miała być a jak przychodziłam na umówioną godzinę, to jej nie było. Pani prowadząca biuro bardzo nieuprzejma!
 • 550 godzin od 6 marca czyli liczac 100 dni to wychodzi 5,5 godziny codziennie-od pon do niedzieli!!!!! kłamstwo a gdzie czas na etat w szpitalu elbląskim, ostródzkim i praca w parlamencie!!!!!1
 • Artykuł pisany na zamówienie? Kim jest podpisany "A"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  filodendron(2012-06-28)
 • Do Młodych Demokratów. Teraz zbierajcie podpisy żeby ilość nadajników NTC (naziemnej telewizji cyfrowej) zamontowanych w Elblągu była odpowiednio proporcjonalna do Olsztyna (170 tys ludzi w Olsztynie, 120 tys w Elblągu czyli na jeden nadajnik w Olsztynie 0,7 nadajnika w Elblągu. Pani Poseł Elżbieta Gelert pomoże wam interweniować w Warszawie. Z poważaniem. Hero.
 • czy to za pieniądze sejmu jest utrzymywane biuro partii PO na Rybackiej?, czy MD i partia opłaca swoją część i jaką? Od kogo jest to wynajmowane i czy nie po koligacjach rodzinnych? I czy nie można skromniej, tylko trzeba tak wystawnie? A'propos pracy czy dowiemy się co dla naszego Elbląga zostało zrobione? sejmometr.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przyspieszmy(2012-06-28)
 • jak się głosuje przeciw swojemu klubowi trzeba przejść do opozycji i nie wymagać, że wojewoda tak traktuje nie inaczej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dyspozytor(2012-06-28)
Reklama