UWAGA!

Problemy przynosi samo życie

  Elbląg, Problemy przynosi samo życie
fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl

- Jak podają aktualne statystyki, w Elblągu możemy czuć się bardzo bezpiecznie - mówi Tomasz Świniarski, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. Dziś (19 listopada) w Ratuszu Staromiejskim podsumowano dwudziestolecie programu "Bezpieczny Elbląg".

- Elbląg omija i ta mała i duża przestępczość. Nie słyszymy o zorganizowanych grupach przestępczych w Elblągu, nie boimy się wyjść na Stare Miasto w obawie, że zostaniemy zaczepieni – mówi Tomasz Świniarski.

  Elbląg, Obchody 20-lecia uświetnił występ dzieci z Przedszkola nr 17,
Obchody 20-lecia uświetnił występ dzieci z Przedszkola nr 17, fot. Anna Dembińska

- Program Bezpieczny Elbląg zawsze był odpowiedzią na zapotrzebowanie. Gdy na przykład pojawił się problem dopalaczy, zrobiliśmy akcję edukacyjną na ten temat, w którą włączyła się policja i sanepid. Najbardziej możemy być dumni ze współpracy z mieszkańcami i różnymi instytucjami, z tego, że elblążanie zauważyli ten program, zaangażowali się.

W pierwszych latach program skupiał się głównie na pracy z dziećmi i młodzieżą oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Z czasem ewaluował i objął inne obszary. - Pierwsze działania programu obejmowały głównie bezpieczeństwo na ulicach, w ruchu drogowym – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - Życie pokazało, że zaczęły pojawiać się inne kwestie związane z bezpieczeństwem. Mowa tutaj o oszustach na wnuczka, którymi ofiarami padały osoby starsze czy o dopalaczach. W ciągu 20 lat pojawiło się wiele działań edukacyjnych skierowanych do młodzieży, wśród nich program Bezpieczne wakacje – dodaje. - Program Bezpieczny Elbląg nigdy nie będzie domknięty, ponieważ zawsze pojawi się coś, co będzie spędzało nam sen z powiek. A problemy przynosi nam samo życie.

 

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A mi ukradli kołpak i co?
 • Trele morele, my piesi nadal jesteśmy narażeni na potrącenie na chodniku przez rowerzystów i tych na hulajnogach. ao jakim bezpieczeństwie mowa. Niech służby zaczną reagować a nie zero reakcji.
 • Kiedy ruszy budowa dużego miasteczka rowerowego dla dzieci. Oczywiście było lecz powstała ul. Nowa i miasteczka nie ma pozostała karykatura czyli NIC. Macie w d. dzieci i ich potrzeby. Jakie bezpieczeństwo i nauka.
 • CHYBA NIEBEZPIECZNY ELBLAG PRZEJSCIE DLA DZIECI WRACAJACYCH Z SP.12 ROG NOWOWIEJSKA TRAUGUTTA TAM JEZDZA JAK.WARJACI KIEDY BEDA. SWIATLA NAWET BRAK ZNAKOW. ZE W POBLIZU. SZKOLA JAKAS MASAKRA..
 • Jest bezpiecznie bo w Elblągu mieszkają sami renciści i emeryci i po zmroku miasto jest wyludnione
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  1
  autoch(2019-11-19)
 • Do osoby która czepia się rowerzystów. Na drugi raz idź po chodniku a nie po ścieżce rowerowej. Wiesz dlaczego rowerzyści jeżdżą po chodnikach??? Bo te skrawki zwane ścieżkami i tak są zawalone pieszymi a jak się zadzwoni to jeszcze pretensje mają. Więc na drugi raz patrz gdzie chodzisz. Pozdrawiam
 • Trele morele, my piesi nadal jesteśmy narażeni na potrącenie na chodniku przez rowerzystów ? odpowiedź = bo chodzicie jak święte krowy ! Jesteście daltonistami ? że chodzicie po czerwonym chodniku który jest ścieżką dla rowerów !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Na szczaw(2019-11-19)
 • Najpierw zrobili z Elblaga wyludnione i biedne miasto emerytow a pozniej sie szcyca ze jest bezpiecznie.
 • Najbardziej bezpiecznie to jest na ulicy 1 Maja przy fontannach, gdzie jest epicentrum elbląskiego menelstwa i o dziwo często mozna spotkać policję. Uważam, że Miasto powinno oglosić konkurs na rewitalizację tego fragmentu Śródmieścia, by probować powrocić do lat 60/70 tych, gdy był to elbląski deptak
 • Bzdura!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  poinformowany(2019-11-19)
 • Mowa tu chyba o jakimś drugim Elblągu. Wyjdź mądralo na Starówkę w weekendową noc. Tylko nie zapomnij założyć pampersa.
 • Ul.Nowowiejska to prawie jak tor wyścigowy.
Reklama