UWAGA!

Promocja oficerów

Elbląg, Na Pl. Kazimierza Jagiellończyka odbyła się promocja na stopień podporucznika 68 absolwentów wrocławskiej szkoły oficerskiej
Na Pl. Kazimierza Jagiellończyka odbyła się promocja na stopień podporucznika 68 absolwentów wrocławskiej szkoły oficerskiej (fot. rp)

18 kwietnia na Pl. Kazimierza Jagiellończyka odbyła się promocja na pierwszy stopień oficerski 68 absolwentów studium oficerskiego Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Podporuczników szablą mianował szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, gen. Franciszek Gągor. Były łzy wzruszenia, życzenia żołnierskiego szczęścia, radość rodzin. Zobacz fotoreportaż z uroczystości.

Promocja absolwentów wrocławskiej szkoły oficerskiej odbyła się po raz pierwszy poza Wrocławiem. Elbląg może więc czuć się wyróżniony. Tym bardziej, że na uroczystość przyjechali: szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Franciszek Gągor, komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych gen. bryg.
     Kazimierz Jaklewicz. Na trybunie nie zabrakło również przedstawicieli władz miejskich i samorządowych, parlamentarzystów oraz oczywiście Dowódcy 16 PDZ gen. dyw. Wiesława Michnowicza.
     Na Pl. Kazimierza Jagiellończyka stanęło 68 absolwentów szkoły oficerskiej, a wśród nich 11 żołnierzy jednostek 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, także elbląskich. Szablą każdego z nich (a także każdą, bo w gronie absolwentów znalazły się dwie panie) mianował gen. Franciszek Gągor.

 


     - Dzisiejszych wrażeń nie da się opisać – mówił po uroczystości podporucznik Tomasz Kępa z Białobrzegu. – Są łzy i przeświadczenie, że ten wybór mojej drogi zawodowej był najlepszy w życiu.
     Radości nie kryła również mama świeżo upieczonego podporucznika.
     - Jestem bardzo szczęśliwa, że wszystko mu się tak pomyślnie ułożyło – mówiła.
     Czego życzyć podporucznikom?
     - Żołnierskiego szczęścia – podkreślali wszyscy.
     A tak o odchodzącym roczniku mówił komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych gen. bryg. Kazimierz Jaklewicz: - To był rocznik specyficzny, bo to doświadczeni żołnierze, wielu z nich brało udział w misjach. Przed nimi teraz kolejny sprawdzian – będą dowódcami plutonów, a to ciężkie stanowisko, na którym trzeba się wykazać nie tylko wiedzą, ale i ogromną kondycją fizyczną.
     Odpowiedzialności w pracy absolwentom życzył generał Franciszek Gągor.
     - Życzę im zapału, żołnierskiego szczęścia, ale przede wszystkim tego, by do swojej pracy podchodzili profesjonalnie i odpowiedzialnie – mówił generał. - Te cechy będą w ich życiu sprzymierzeńcami. Przełożeni cenią sobie takich pracowników.
     Generał Gągoł przyznał, że bardzo dobrze pamięta swoją promocję:
     - To było na krakowskim rynku i do dziś to mocne wspomnienie, które wraca przy każdej kolejnej promocji, w której uczestniczę – mówił.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Z jednej strony, promowanie wojska po przez takie uroczystości wojskowe, jak dzisiaj w Elblągu. Zaś z drugiej strony, radykalne ograniczenie w tym roku naboru do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Nie mówiąc, o szkołach podoficerskich w/w rodzaju wojsk, gdzie zupełnie wstrzymano nabór. Czemu służy taka "marchewka", bo nie rozumiem ? Z tego co wiem, wojsko jest apolityczne. Uroczystość była miłym akcentem patriotycznym w poniemieckim mieście Elblągu. Życzę świeżo upieczonym oficerom dużo wytrwałości, cierpliwości i wiele żołnierskiego szczęścia, w czasach chaotycznie reformowanej armii.
 • Gratuluję wszystkim i przypomnę, że czerwone psy z Elbląga przerwały mi naukę w szkole średniej i wcieliły do wojska. Taka banda ścierw komunistycznych tu rządziła tylko swoich synalków tępaków nie posyłała w kamasze pchała po znajomości na studia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wściekły(2009-04-19)
 • Napisz do Bravo bo tutaj gów. .kogo to obchodzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Cebiarz(2009-04-19)
 • A jaka to promocja była w piątek 17go, czyli dzień wcześniej? Zrobiłem zdjęcia ale nie wiem czy to ci sami byli promowani. Może jakaś próba?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pstryk(2009-04-19)
 • Gratulujac mianowania na pierwszy stopień oficerski trudno mi sie oprzeć wrażeniu iz to pan szczygło zrobił sobie prywtnie rekame, importując z Wrocławia do Elblaga impreze w ramach, ,oszczędnosci, ,ku własnej chwale i zwiekszenia szans wyborczych w warminsko-, ,murzynskim, ,. To widac jasno o co chodzi! Co zas do poniemieckiego miasta to prosze to powiedziec tu urodzonym, a frustracje polityczne niedoszłego studenta i tak mu nie rokują dyplomu nawet na, ,marchwingu i zaoraniu w szkole wyższej imienia. .. , ,Pozdrowienia poswiąteczne dla zwykłych mieszkańców Elblaga co im ten łolsztyn pozabierał nawet drogówke. .. . to nawet gimnastyka łolszyńskiego adwokata nie wróci(szczygło jest ponoc adwokatem. .. )
 • Szkoda, że panowie wojskowi nie posprzątali po sobie placu. Użta tam farba, albo miesiącami będzie nam "upiększała" plac, albo za jej zmycie zapłacimy z naszych pieniędzy. A straż miejska nie zauważyła? Jak kiedyś pod sklepem wylało mi się na chodnik trochę farby to w 15 minut przygnali.
 • współczuję wszystkim przedmówcom z problemami, ale z tym to do psychologa, tak nie wyleczycie się ze swoich problemów.
 • farba jest kredowa i pierwszy deszcz ją zmyje. pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sołdat(2009-04-19)
 • cebiasz to potomek ubecji lokalnej !!!!!
 • ppor. Tomasz Kępa nie jest z Białogrzegu tylko z BIAŁOBRZEG (9 batalion łączności) pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tomasz Kępa(2009-04-20)
 • Gratulacje panowie oficerowie. Elblag jest z was dumny.
Reklama