UWAGA!

Przebudowa skrzyżowania ulic Pionierskiej i Robotniczej

 Elbląg, Przebudowa skrzyżowania ulic Pionierskiej i Robotniczej
fot. Anna Dembińska (arch.portel.pl)

Jak informuje Departament Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu w środę (2.09) przekazany został teren budowy pod przebudowę skrzyżowania ulic Robotniczej i Pionierskiej. Związana jest ona z potrzebą dostosowania układu drogowego i skomunikowania z nim planowanego obiektu handlowego na rogu tych ulic.

 Zakres robót obejmuje m.in.: przebudowę wlotów skrzyżowania na jezdni ul. Robotniczej, polegającą na poszerzeniu odcinka jezdni po stronie południowej i wydzieleniu dodatkowych pasów dla relacji skrętnych na skrzyżowaniu oraz do obiektu handlowego, przebudowę odcinka chodnika ul. Robotniczej na wysokości obiektu handlowego, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Robotniczej z ul. Pionierską oraz przebudowę infrastruktury podziemnej, będącej w kolizji z przebudowanym układem drogowym.

- Na czas robót obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. W pierwszym etapie robót związanych z przebudową sieci podziemnych i budową kabli zasilających sygnalizację świetlną obowiązywać będzie m.in. lokalne zawężenie pasów ruchu w obrębie tego skrzyżowania. Wyłączony z ruchu zostanie chodnik po południowej stronie ul. Pionierskiej oraz część chodnika ul. Robotniczej po stronie wschodniej, na odcinku od zjazdu do przedszkola do ul. Pionierskiej. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania - informuje Departament Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Prace związane z przebudową skrzyżowania i budową sygnalizacji świetlnej wykonywane będą na podstawie umowy drogowej pomiędzy miastem Elbląg a inwestorem obiektu handlowego i w całości będą finansowane przez inwestora realizującego ten obiekt.

O inwestycji, która jest realizowana w tym miejscu, pisaliśmy w artykule: Tutaj powstanie market.

 

 

Informacja UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)