UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przebudowa skrzyżowania ulic Pionierskiej i Robotniczej

 
Elbląg, Przebudowa skrzyżowania ulic Pionierskiej i Robotniczej
fot. Anna Dembińska (arch.portel.pl)

Jak informuje Departament Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu w środę (2.09) przekazany został teren budowy pod przebudowę skrzyżowania ulic Robotniczej i Pionierskiej. Związana jest ona z potrzebą dostosowania układu drogowego i skomunikowania z nim planowanego obiektu handlowego na rogu tych ulic.

 Zakres robót obejmuje m.in.: przebudowę wlotów skrzyżowania na jezdni ul. Robotniczej, polegającą na poszerzeniu odcinka jezdni po stronie południowej i wydzieleniu dodatkowych pasów dla relacji skrętnych na skrzyżowaniu oraz do obiektu handlowego, przebudowę odcinka chodnika ul. Robotniczej na wysokości obiektu handlowego, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Robotniczej z ul. Pionierską oraz przebudowę infrastruktury podziemnej, będącej w kolizji z przebudowanym układem drogowym.

- Na czas robót obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. W pierwszym etapie robót związanych z przebudową sieci podziemnych i budową kabli zasilających sygnalizację świetlną obowiązywać będzie m.in. lokalne zawężenie pasów ruchu w obrębie tego skrzyżowania. Wyłączony z ruchu zostanie chodnik po południowej stronie ul. Pionierskiej oraz część chodnika ul. Robotniczej po stronie wschodniej, na odcinku od zjazdu do przedszkola do ul. Pionierskiej. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania - informuje Departament Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Prace związane z przebudową skrzyżowania i budową sygnalizacji świetlnej wykonywane będą na podstawie umowy drogowej pomiędzy miastem Elbląg a inwestorem obiektu handlowego i w całości będą finansowane przez inwestora realizującego ten obiekt.

O inwestycji, która jest realizowana w tym miejscu, pisaliśmy w artykule: Tutaj powstanie market.

 

 

Informacja UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama