UWAGA!

Przed feriami 2020 – policyjne spotkania z uczniami

 Elbląg, Przed feriami 2020 - policyjne spotkania z uczniami
fot. policja

Policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej asp. szt. Dariusz Komosiński i asp. Katarzyna Stankiewicz przeprowadzili spotkanie z uczniami klasy 7 w Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu. Jego tematem były konsekwencje prawne Cyberprzemocy i Mowy Nienawiści. Ponadto aspiranci informowali młodzież o odpowiedzialności prawnej za inne czyny.

To policyjne działania w ramach spotkań przed rozpoczynającymi się feriami 2020. Policjanci spotkali się przez miniony tydzień łącznie z blisko tysiącem uczniów. Mówiono o bezpiecznych formach spędzania wypoczynku. W działania te zaangażowani byli również policjanci dzielnicowi. Z uczniami omawiano także bezpieczeństwo np. na stoku. W naszym rejonie co prawda nie ma śniegu, ale ferie to czas wyjazdów, również poza granice kraju. Warto więc wiedzieć jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Przypominamy w  Polsce obowiązek jazdy w kasku na nartach dotyczy dzieci do ukończenia 16 roku życia. Odpowiedzialność za brak kasku ponoszą rodzice lub opiekunowie, pod których opieką dziecko pozostaje podczas szusowania.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama