UWAGA!

Przepłynął wpław przez Bałtyk! (aktualizacja)

 Elbląg, Sebastian Karaś został pierwszym człowiekiem na świecie, który przepłynął wpław Bałtyk
Sebastian Karaś został pierwszym człowiekiem na świecie, który przepłynął wpław Bałtyk (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Pochodzący z Elbląga Sebastian Karaś właśnie przepłynął wpław przez Bałtyk. Pokonał 100 kilometrów, jakie dzielą Kołobrzeg od duńskiej wyspy Bornholm. Jest pierwszym człowiekiem na świecie, który tego dokonał. Gratulujemy!

Sebastian Karaś wszedł do morza w Kołobrzegu w poniedziałek wieczorem, przed godziną 8 miał już za sobą połowę dystansu, sto metrów pokonywał wówczas średnio w minutę i 35 sekund.- Czuje się dobrze, stara się nie robić długich przerw na jedzenie ze względu na niską temperaturę wody – informowali członkowie ekipy Sebastiana Karasia. Jedzenie podawane jest elblążaninowi za pomocą koła ratunkowego, na którym czekają m.in. koktajle i... gorący rosół.
       Na ten dzień Sebastian Karaś i wspierające go osoby czekały wiele miesięcy. Poprzednia, ubiegłoroczna, próba przepłynięcia Bałtyku zakończyła się niepowodzeniem z powodu trudnych warunków pogodowych. Na tegoroczną Sebastian Karaś cierpliwie musiał czekać kolejny miesiąc, bo od lipca - kiedy zaplanowano start - nie było sprzyjających warunków pogodowych.

  Elbląg, W taki sposób był dożywiany Sebastian Karaś (na zdjęciu w tle) podczas swojego wyczynu
W taki sposób był dożywiany Sebastian Karaś (na zdjęciu w tle) podczas swojego wyczynu (fot. fan page akcji)

Udało się wystartować wreszcie w poniedziałek wieczorem.
       Wyczyn Sebastiana Karasia ma nie tylko sportowy wymiar. Próba przepłynięcia Bałtyku jest dedykowana Magdzie Samoraj i Jasiowi Piesykowi, podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Elblążanin nagłaśnia zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Magdy, która cierpi na padaczkę, wodogłowie, niedowład spastyczny czterokończynowy oraz na specjalistyczny sprzęt, który pomoże chodzić Jaśkowi, choremu na mózgowe porażenie dziecięce.
       Na Bornholm Sebastian Karaś dotarł we wtorek, tuż przed północą, po 29 godzinach od wypłynięcia z Kołobrzegu. Cały czas towarzyszyła mu łódź z ekipą współpracowników. Jego wyczyn można było śledzić na bieżąco na fejsbukowym koncie tego wydarzenia.
      

       Sebastian Karaś od 2012 roku trenuje pływanie długodystanowe na otwartych akwenach. Wcześniej zdobył 50 medali mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych w zawodach pływackich na basenie, ustanowił pięć rekordów Polski. W 2015 roku przepłynął wpław Kanał La Manche, ustanawiając nowy rekord Polski - 8 godzin i 48 minut. Trzykrotnie przepłynął dystans Hel - Gdynia (ok. 20 km) w najlepszym czasie 4 godzin i 14 minut.
      
      
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama