UWAGA!

Przetarg na baseny unieważniony

 Elbląg, Przetarg na baseny unieważniony
(fot. wizualizacja UM Elbląg)

Prezydent Elbląga unieważnił przetarg w sprawie budowy basenów przy ul. Moniuszki. Wkrótce powinien ogłosić nowy przetarg. Przypomnijmy, że ofertę przysłała tylko jedna firma i była ona o prawie 100 procent droższa niż szacowali urzędnicy

Władze miasta szacowały koszt budowy basenów przy ul. Moniuszki na 8 mln złotych i tyle zapisały w budżecie na 2022 rok. Jedyna oferta, którą na przetarg nadesłała firma Roka Budownictwo ze Starogardu Gdańskiego, opiewała na 15,3 mln zł. Prezydent postępowanie unieważnił ze względu na to, że kwota oferty przewyższa kwotę przewidzianą przez samorząd.

Przypomnijmy, że władze miasta chciały sfinansować budowę basenów ze środków budżetowych, nie posiłkując się kredytami. - Jeśli wszystko się ułoży, to mam nadzieję, że jeszcze w te wakacje elblążanie będą mogli z tego basenu korzystać – mówił kilka miesięcy temu Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Projekt przewiduje budowę trzech niecek wraz z trzema zjeżdżalniami z hamowniami, wodnym placem zabaw dla dzieci, boiskami do piłki plażowej, strefami wypoczynku z zadaszeniami, suchym placem zabaw, natryskami i drewnianymi pomostami, strefą sanitarną, przebieralniami, pomieszczeniami dla ratowników i pracowników obsługi i elektronicznym systemem obsługi klienta.

Zwycięzca przetargu miałby oddać do użytku całą konstrukcję w ciągu trzech miesięcy od podpisania umowy. Unieważnienie przetargu z powodu może oznaczać, że nie uda się zrealizować inwestycji na wakacje.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie ogłoszony nowy przetarg.

 

 

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama