UWAGA!

Przez bagno po wiedzę (list do redakcji)

Elbląg, Przez bagno po wiedzę (list do redakcji)

Jak co dzień rano każdy gdzieś się spieszy – jedni do pracy, inni do szkoły. Zważywszy na poranną godzinę, wszyscy chcą, aby ta droga minęła jak najszybciej i jak najlepiej. I tu zaczynają się problemy, ponieważ nie zawsze chodniki bądź drogi są w takim stanie, że można przez nie bezpiecznie przejść, a zdarza się, że droga do szkoły bądź pracy to ,,ścieżka zdrowia”.

Jedną z takich ścieżek trzeba przejść od strony ulicy Kościuszki (pod górkę między domkami jednorodzinnymi) do Miasteczka Szkolnego. Odcinek drogi, na pozór niedługi, zabiera mnóstwo czasu ze względu na swoją nawierzchnię, a raczej jej brak. Aby dojść do szkoły i pracy, trzeba skakać między kałużami, błotem, śmieciami. Najczęściej kończy się to niezbyt przyjemnym efektem, gdyż po dojściu do miejsca docelowego wszyscy wyglądają, jakby dopiero co wrócili z poligonu – zachlapani, buty w błocie i zmęczeni próbami skakania na kawałki twardej ziemi. I wtedy, aby dolać oliwy do ognia, przypomina nam się, że za kilka godzin znowu czeka nas tor przeszkód. I tak dzień w dzień...
       Wzdłuż tego poligonu chodzą nie tylko uczniowie, ale także mieszkańcy pobliskich domów i osiedli, w tym matki z dziećmi i ludzie starsi, którym pokonanie tej drogi przychodzi z jeszcze większą trudnością. Nie są na tyle sprawni fizycznie, by szybko przeskakiwać czy też omijać kałuże i błoto. Wyprzedzając pytania o komunikację miejską, odpowiadam, że czasami jazda autobusem czy tramwajem wydłuża o wiele czas dotarcia do szkoły i pracy.
       Wobec tego mam pytanie do osób zarządzających tym terenem – czy tak powinna wyglądać codzienna droga do szkoły, pracy czy domu? Droga przez bagno. Czy chcielibyście za każdym razem pokonywać takie trudności związane z dotarciem do miejsca pracy? Myślę, że nie i mam nadzieję, że artykuł ten spowoduje, iż zostaną podjęte odpowiednie kroki związane ze zmianą zaśmieconego bagna w płaski, bezpieczny i przyjemny do przejścia chodnik.
       Temat ten powinien też zainteresować radnych, którzy zostali wybrani przez mieszkańców tego okręgu. Nadszedł czas, aby się wykazać.
      
      
Rita
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Takie samo bagno jest przed budynkiem przy ul. Królewieckiej 195 gdzie mieszczą sie dwie przechodnie lekarskie i sanepid
 • Rita! To nie chodź "tamtentyg"! Proste! Jak zbliża się referendum to teraz coraz więcej kwiatków posadzicie na portelu? Żenada. Myślicie, że radni lub GN wam teraz strzeli nową drogę lub chodnik???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jestem za referendum(2013-02-09)
 • 12 lat temu chodziłam do szkoły tamtędy i przeżyłam boże jak niektórym wszystko przeszkadza
 • To jest małe miki. Prawdziwa wizytówka miasta to parking (chyba tak to można nazwać) w okolicach Biedronki i dawnej Spyży przy ul. Nowowiejskiej. Wjazd samochodem osobowym to prawdziwe wyzwanie, a i piesi nie mają lekko w tamtym rejonie. Teren przypomina głęboki poligon. Jeszcze trochę i trzeba tam podjeżdżać czołgiem albo amfibią.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Machupichcę(2013-02-09)
 • Podobne bagno jest na czymś co ma być parkingiem przed wydziałem geodezji na Tysiaclecia. Miejsca przed budynkiem nigdy nie ma a za kawałek papieru kasuja jak za zboże. Tak miasto traktuje swoich klientow.
 • NO, już starożytni mówili "per aspera ad astra", ciesz się, że tak jest- trudności hartują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  odi profanum vulgus(2013-02-09)
 • Trzeba postawić tabliczki (znaki) "matka z małym dzieckiem" w bagnie przy przechodniach lekarskich Medicus i Omnia na Królewieckiej
 • już władza działa, w poniediząłek rozpiszą przetarg na wykonanie dokumentacji geodezyjnej tego odcinka, ustalenie poziomu wód gruntowych, za te 3-4 miliony będzie dokumentacja tak zbudować tam chodnik, ale to już po 2020 roku bo teraz juz rozplanowano wszystkie inwestycje, 60 milionów na ulice i chodniki na Modrzewinie Południe, tam chodniki sa niezbędne bo zając to takie zwierze, ze lubi chodniki i asfaltowane ulice na łąkach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  spoko ludzie(2013-02-09)
 • jakie n iby bagno na krolewieckiej 195 nie przesadzaj jest tam asfalt nie klam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ludwiczek(2013-02-09)
 • pracowałam w jednej ze szkół na miasteczku i wiem co to chodzić po takiej drodze. dość że w opłakanym stanie to i bardzo niebezpieczna, brak odpowiedniego oświetlenia. na terenie miasteczka mieści się szkoła podstawowa i jak te maluchy mają chodzić. wielokrotnie zgłaszany był ten problem do dyrektorów szkół mieszczących się w tym kompleksie i jak widać bez skutku.
 • No jak się chce wszystko na skróty to tak jest. Od strony Saperów nie żądnego błota i od piechoty też. Ale jak się łazić nie chce to prościej poskarżyć się na Portelu.
 • Do lata tylko kilka miesięcy, VLO pozdrawia.
Reklama