UWAGA!

Przy ul. Warszawskiej znaleziono ludzkie szczątki

 
Elbląg, W hałdach ziemi są kości ludzkie oraz okucia trumien
W hałdach ziemi są kości ludzkie oraz okucia trumien (fot. Witold Sadowski)

Na nieużytku między ul. Warszawską a obwodnicą Elbląga znaleziono ludzkie szczątki. - Spacerowałem wczoraj z psem i w tych hałdach ziemi zauważyłem kości - powiedział nam anonimowo elblążanin.  - Są tam czaszki, kości długie, szczęki, a także okucia trumien. Ktoś przywiózł szczątki razem z ziemią i tak zostawił. Trzeba coś z tym zrobić, godnie pochować - dodał. Sprawdziliśmy, zobacz zdjęcia, i powiadomiliśmy Policję.

Po sygnale od mężczyzny pojechaliśmy na wskazane miejsce (oddalone od drogi głównej). Faktycznie, leżą tam na poboczu hałdy ziemi, z których wyłaniają się ludzkie szczątki. Ile ich kryje ziemia - nie wiadomo. Nie jest to jednak świeże wysypisko. Ziemia jest pokryta szarą skorupą, miejscami już porośnięta trawą. O znalezisku powiadomiliśmy Policję. Ok. godz. 17 na miejsce przyjechał patrol, który zabezpieczy kości.
       - Policjanci zabezpieczą miejsce znaleziska i powiadomią samorząd - mówi mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Póki co, nie wiadomo kto, kiedy i skąd przywiózł ziemię, w której spoczęły ludzkie kości.
       Jedno jest pewne - szczątki ludzkie powinny zostać ponownie złożone w cmentarnej ziemi.
       - Szczątki zostały zabezpieczone i przekazane do prosektorium - poinformował nas dziś (30 marca) mł. asp. Krzysztof Nowacki. - Zostanie powołany biegły, który oceni ich stan i okres, z którego pochodzą. Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności wykopania i wywiezienia ludzkich kości.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Na dawnym placu rowerowym to co się dzieje? Kopara rządzi na dawnym cmentarzu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nhbgvf(2012-03-29)
 • Typowo polskie. .. już sobie wyobrażam co by się działo gdyby we Lwowie wywieziono na wysypisko polskie groby. .. Te szczątki są zapewne niemieckie, stąd taki do nich stosunek. Zresztą spacerujemy po Parku Traugutta ( ostatnio coś tam mają robić), a w zasadzie po szczątkach tych którzy mieszkali tu przed nami.
 • No tak, budujemy drogi na dawnych cmentarzach i nawet nas nie stać na to, by ludzkie szczątki jakoś godnie przenieść w inne miejsce. ..
 • Przypadek ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krituk(2012-03-29)
 • oto katolicka polska wlasnie!!!! gdzie rzadzi kler tam nigdy nie bedzie dobrze
 • do JOLA 5 - trzeba rozpuścić w szklance wody!
 • proszę przyjechać do łęcza i zobaczyć co pleban zrobił z nagrobkami byłych mieszkańców lenzen ( wyrzucone za płot jak śmieci ) to też byli ludzie nie tego uczy nasza wiara o ile dobrze pamiętam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kleryk(2012-03-29)
 • To z spod aresztu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hermes(2012-03-29)
 • Nie obchodzą mnie szczątki, wszyscy powinni być skremowani i nie zajmować (rozrastać) cmentarzy. Są one coraz większe i większe być może przerosną w przyszłości wielkość miasta. Jeśli te zwłoki są już tylko kośćmi to co nas one dyndają? Wiadomo że wszyscy będziecie chcieli być zapamiętani - zróbcie więc coś czego świat nie zapomni a nie o kości się bijecie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Igi awanturnik(2012-03-29)
 • facet byl kiedys gosc po nim zostal kosc pamiec ustala rodzina za granice z biedy wyjechala panstwo ponownie biedaka za nasze pieniadze pochowala. .. szczesciazem on byl ze podwojny pogrzeb zaliczyl; ) dla mnie smiechu warte; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kiler grabarz(2012-03-30)
 • jakaś łachudra budowała natknęła się na stary cmentarz i aby nie mieć problemów ze wstrzymaniem budowy i ekshumacją szczątków zwyczajnie w zwierzęcy sposób zbezcześciła ciała pochowanych - policja powinna przeprowadzić dochodzenie i surowo ukarać winnych
 • od kiedy w kapitalistycznym panstwie jest cos za darmo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  edeeee(2012-03-30)
Reklama