UWAGA!

Przygotowania przebiegają według planu

 
Elbląg, Przygotowania przebiegają według planu

10 maja odbędą się wybory prezydenckie. Podczas ostatniej narady kierownictwa Urzędu prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapoznał się z przygotowaniami do wyborów w naszym mieście.

W Elblągu uprawnionych do głosowania jest 96 473 mieszkańców, z czego 24 osoby zgłosiły chęć głosowania korespondencyjnego. Dla tych osób jutro – 29.04.15 wysłane zostaną pakiety wyborcze. Na tę chwilę 6 mieszkańców zgłosiło również głosowanie przez pełnomocnika. Z możliwości tej mogą skorzystać osoby niepełnosprawne oraz mieszkańcy, którzy ukończyli 75 rok życia. Wnioski w tej sprawie przyjmowane są do 4 maja. Elblążanie będą mogli głosować w 62 komisjach obwodowych.
       - Przygotowania przebiegają według planu, dzisiaj przewodniczący i członkowie komisji przechodzą szkolenia. Rozpoczęliśmy również przegląd urn wyborczych i osłonek, w najbliższych dniach będą one rozwożone do lokali wyborczych – podkreśla Dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich Maciej Cichosz
       Do 4 maja br. każdy wyborca może sprawdzić, czy został uwzględniony w spisie wyborców. Do 8 maja natomiast w godzinach pracy Urzędu można pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania.
      
       Wszelkie informacje dotyczące wyborów można uzyskać w Departamencie Spraw Obywatelskich. Znajdują się one również na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.elblag.eu w zakładce Wybory Prezydenckie 2015.
      
Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • 10 mają 2015 r. POżegnamy Bronka idziemy ODDAĆ głos na Pana DUDA! !!
 • Ja moja rodzina i znajomi głosujemy na Dudę
 • Bredzisław Kompromitowski - król obciachu idzie na emeryturę :)
 • ten kto dał łapkę w dół to nie zgadza się z tym że jest królem obciachu ( a może księciem lub hrabią ) czy z przejściem na emeryturę ( chyba nie na rentę )
 • Głosujmy na zmiany, Komorowski przegrywa, Duda wygrywa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  ellamania(2015-04-29)
 • "Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński przyznaje, że obserwatorzy OBWE mogą pojawić się w Polsce podczas jesiennych wyborów parlamentarnych. A kiedy poznamy wyniki wyborów prezydenckich. Nie potrafił jednoznaczne odpowiedzieć. „We wtorek wieczorem, choć należy brać pod uwagę, że nastąpi to później” - stwierdził na antenie Telewizji Republika. " całość artykułu na niezależna. pl. Nie dawno przy okazji pielgrzymki do świętego Gaju ktoś w komentarzach zasugerował jak to w XXI wieku można być tak zacofanym aby wierzyć w Boga, a ja zadaję pytanie jak to możliwe aby w XXI wieku przy tak wysoko zaawansowanych systemach obliczeniowych były jakiekolwiek kłopoty z prostym obliczeniem ilości oddanych głosów i procentów, przecież takie funkcje posiada nieomal każdy kalkulator.
 • zamienicie komorowskiego na dude i bedzie to samo, tylko kukiz
 • "Bronisław"Reset" Komorowski mógł by załatwić zniesienie koniecznośći płacenia ruskim za powrót do Polski. Nie ma takiego przepisu który każe płacić ruskim celnikom za powrót do Ojczyzny. "
 • dupe nie dude, co pisiory zrobily dla polski, ciagle klutnie, smolensk, jątrzenie, ci ludzie są chorzy na wladze i już mieli swoją szansę. Wszystko tylko nie POPIS obudźcie sie
 • Przygotowania do sfałszowania wyborów przebiegają według planu - taki powinien być tytuł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wer-wer(2015-05-08)
Reklama