UWAGA!

Przyjedzie koń z Podlasia

Fundacja Końskie Zdrowie wzbogaci się o nowego konia do hipoterapii. Będzie to koń nie byle jaki, bo dotąd służył w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej.

Fundacja nie byłaby w stanie kupić konia, bo kosztuje on około 7 tys. zł. Podlaski Oddział Straży Granicznej ogłosił konkurs na przekazanie konia, który nie może już wykonywać swoich „żołnierskich” obowiązków. Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt ofert, a za najlepszą uznano ofertę elbląskiego Końskiego Zdrowia. Koń przyjedzie do Elbląga na początku przyszłego tygodnia.
     Mówi szef fundacji Zygmunt Obrycki:
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • BadMan Panie Obrycki, wyłazi z Pana Szkot albo Poznaniak /nie po raz pierwszy zresztą/. Końskie Zdrowie a na konia nie stać?! Zamknąć firmę! Albo ... zresztą co ja tam będę ... na koniach się nie znam ;-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BadMan(2006-03-16)
 • Przecież ,tylko z nazwy, bo napewno nie z warunków ta firma dawno nie zajmuje się hipoterapią.
 • Poznaniacy są oszczędni ale na pewno nie skąpi...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wielkopolanka(2006-03-16)
 • elektryczne konie są bardziej ekonomiczne
 • Poprawiłem, dzięki i przepraszam. Brakowało "nie".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2006-03-16)
 • trudno się dziwić koniowi ze już nie moze podołać "żołnierskim" obowiązkom
 • BadMan: to fakt na konaich się nie znasz i nie zabieraj głosu jeśli nie wiesz nic o fundacji. Dla Fundacji to sukces że udało się pozyskać tego konia. Starania o niego podjęło wiele stadnin, ale tylko nasza wygrała rywalizację. Powinieneś się cieszyć, a nie wyskakiwać z tekstami typu Szkot. Fundacja nie ma najzwyklej pieniędzy na zakup koni, bo niby z czego ma mieć? Skoro miasto ma ten klub głęboko w poważaniu, lekko to ujmując. A hipoterapia wciąż działa, chcesz to przyjdź i się dowiesz, a nie bzdury wypisujesz!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ObrońcaFundacji(2006-03-17)
 • Trudno się dziwić koniowi ze już nie może podołać "żołnierskim" obowiązkom ja nie mogę podołać małżeńskim obowiązkom i tu jest dopiero problem.
 • BadMan Szanowny obrońco, trochę jednak wiem i się znam, ale z anonimami dyskutować nie zwykłem. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  BadMan(2006-03-17)
 • BadMan i Obrońca Fundacji spinają wspólny temat, a jest nim brak prowadzenia hipoterapii w fundacji, która ma ją tylko w nazwie. Pozyskanie konia (ten koń pozyskiwany ze służby specjalnej a nie z ośrodka terapeutycznego- zadziwiający pomysł dopuszczenia go do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi) nie będzie służyło dzieciom niepełnosprawnym a tym które zechcą jeździć konno rekreacyjnie za kasę. Obrońca fundacji pisze „wiele stadnin... ale tylko nasza wygrała... Jeżeli tak utożsamia to miejsce to jest to jednoznaczne z zakresem działania tego miejsca. Obrońco fundacji – Czy wiesz na czym polega hipoterapia i kto ją powinien prowadzić? Na pewno nie dzieci lub osoby przeszkolone. Hipoterapia to zabiegi na koniu, które mogą pomóc tylko wtedy gdy są prowadzone przez zespół kwalifikowanych terapeutów. Na pewno mogą doprowadzić do nagłego pogorszenia stanu zdrowia lub nieodwracalnych skutków pseudoterapeutycznych działań.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niiezależny(2006-03-17)
 • He,he fundacja nie ma pieniędzy na zakup koni ale ma na wybudowanie klubokawiarni, wiaty z kominkiem i jeszcze innych atrakcyjnych budowli ?! - dane z Dziennika Elblaskiego. Czyzby rekreacja ponad hipoterapię? a Co na to rodzice niepełnosprawnych dzieci?
 • Wiem co to jest hipoterapia. Nie musisz mi tego uświadamiać. Powiem tylko tyle, że w tym tygodniu rozmawiałem z panem Obryckim i wiem coś na temat prowadzenia tych zajęć. Aktualnie hipoterapia nie odbywa się, gdyż trwa przerwa zimowa i aura nie pozwala na ich przeprowadzenie. Gdyby powstała hala albo jakieś zadaszenie nad wybiegiem, a taki pomysł już się narodził w Fundacji to hipoterapia mogłaby si ęodbywać i w zimę. Jednak nasi kochani radni ani raczą o tym pomyśleć, bo najzwyczajniej odcinają się od spraw Fundacji. Zajęcia z osobami niepełnosprawnymi zostaną wznowione najprawdopodobniej na wiosnę, a o kadrę nie trzeba się bać. Tak przynajmniej myślę. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ObrońcaFundacji(2006-03-17)
Reklama