UWAGA!

Radna pozwała prezydenta. Czy mediator załagodzi spór?

 
Elbląg, Sąd zdecydował, że sprór między radną a prezydentem spróbuje załagodzić mediator
Sąd zdecydował, że sprór między radną a prezydentem spróbuje załagodzić mediator (fot. arch. portEl)

Radna Maria Kosecka pozwała do sądu prezydenta Jerzego Wilka, bo poczuła się urażona wypowiedziami na swój temat z nagrania, które trafiło do Internetu przed drugą turą wyborów w Elblągu. Domaga się przeprosin, ale Jerzy Wilk do winy się nie poczuwa twierdząc, że to nie on upublicznił nagranie. - To tak, jakby przepraszał za to, że deszcz pada – mówi pełnomocnik prezydenta, mecenas Paweł Markiewicz. Sąd zdecydował, że spór można załagodzić i wyznaczył mediatora.

Przed drugą turą wyborów prezydenckich do sieci trafiły nagrania, na których słychać głos prezydenta Jerzego Wilka (wówczas jeszcze kandydata PiS na ten urząd), jak w ostrych słowach wypowiada się na temat sytuacji w mieście. Mówi m.in. o Marii Koseckiej (byłej, ale i obecnej radnej Platformy Obywatelskiej) w sposób, który ją obraził. Radna skierowała więc sprawę do sądu domagając się przeprosin na łamach lokalnych portali internetowych, a także 5 tys. zł na cele społeczne.
       Dziś (23 września) reprezentujący Marię Kosecką mecenas Rafał Kasprzycki zaproponował stronie przeciwnej ugodę.
       - Moją klientkę usatysfakcjonują przeprosiny na forum Rady Miejskiej – mówił w sądzie.- Ta propozycja została jednak odrzucona.
       - W tej sprawie pokrzywdzonym jest Jerzy Wilk, który nie może odpowiadać za upublicznienie zmanipulowanych, nieautoryzowanych przez niego wypowiedzi – tłumaczył pełnomocnik prawny prezydenta Elbląga Paweł Markiewicz.
       Dziś przed sądem, w charakterze świadka, zeznawał wiceprezydent Elbląga Janusz Hajdukowski. Stwierdził, że opublikowane w Internecie nagrania są pocięte z różnych spotkań, które odbyły się w różnych miejscach, a które miały charakter prywatny. – Nie przypominam sobie, by pan Wilk wypowiadał się źle o pani Koseckiej – dodał. - Nie mam też pojęcia, w jaki sposób te nagrania trafiły do Internetu. Jerzy Wilk nie zabiegał o ich upublicznienie – zastrzegł. - Nagrania były dla niego szkodliwe przed wyborami.
       Na pytanie, czy Jerzy Wilk podjął kroki, by wyjaśnić, kto te nagrania upublicznił Janusz Hajdukowski stwierdził, że nie ma wiedzy na ten temat.
       Sędzia Arkadiusz Fall, który przewodniczy w tym procesie stwierdził, że spór można załagodzić. Wyznaczył mediatora, który spróbuje pogodzić radną i prezydenta. Ma na to miesiąc. Jeśli o się nie uda, sprawę ponownie rozpatrzy sąd.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Mam nadzieje, że NIE! A sprawa będzie w sadzie! Bo niby, kto miałby mediować proszę o podanie nazwiska mediatora?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  6
  któryś.na.liście.Wilka?(2013-09-23)
 • hahah Wilk ma wygrane, przeciez jak w domu o niej powie że to jest. .. .to nikt nic mu nie może zrobic. Nie jedna była juz wpadka posła czy prezydenta Polski i nic nie zrobili.
 • Pani Mario! proszę się nie poddawać!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  38
  alblążanka(2013-09-23)
 • Wilk dalej zachowuje się bez honoru. Zamiast wyjść z twarzą i przeprosić za swoje chamskie zachowanie to dalej brnie w głupie tłumaczenia. Nowaka potrafił przeprosić, żeby tylko mieć jego poparcie w Radzie, i wtedy nie wnikał skąd się to wzięło na taśmach. Obłuda.
 • Manipulacje nagraniami w różny sposób, to jak w komunie!
 • Papuga Kaseckiej wie, że srwery nie wygra wiec zaprosi wiał ugodę. Natomiast sędzia Fall znany jest a tego, ze skazywał na dlugie więzienie ludzi podczas stanu wojennego. Słynne elbląskie wieczorne procesy sądowe. Sam sędzia ma wiele za pazurkami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  8
  Wiemimowiejakbyło(2013-09-23)
 • Elbląskie wróble ćwierkają, że (nie)zawisłość tego sędziego, to nic nadzwyczajnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  3
  ornitologikus(2013-09-23)
 • MariuszLewandowski A nie za młody ten Fall na stan wojenny ? Ja w paru sprawach pod jego rządami przegrałem więc fanem nie jestem ale zarzut że to " sądowy politruk" coś do rocznika nie pasuje - przed maturą chyba nie skazywał ? Jakieś nazwiska czy sygnatury >??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  13
  MariuszLewandowski(2013-09-23)
 • A o co to właściwie, chodzi? bo to, że ktoś w mieszkaniu swoim mówi co chce - to Jego sprawa. no ale ten co podsłuchuje, to juz nie Jego sprawa i tym trzeba sie zająć, a nie panem Wilkiem. .Wolność Tomku w swoim domku, wiec o co tu chodzi ? ja w domu nigdy, powtarzam nigdy, dobrego słowa o Tej pani nie powiem, na razie nikt mnie nie nagrywa, no chyba nie nagrywa.
 • A ja, w swoim domu nigdy, nigdy dobrego słowa o tej pani nie powiem, bo to jest moja sprawa- znam rózne wylgaryzmy i takie jakie będę chciała to użyję. Wolność Tomku w swoim domku.
 • Jak nazywa się zjawisko farbowania włosów blondynki na ciemny kolor? - Sztuczna Inteligencja (AI)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  6
  Loxi+(2013-09-23)
 • SSO to młody człowiek, więc w stanie wojennym mógł być najdalej w ogólniaku. Kolejny raz sądzi w sprawach z zakresu "elbląska zabawa w politykowanie".
Reklama